سایت پایانه ها از جمله سامانه‌های خرید بلیط اتوبوس بوده که از سالیانه دور فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای در این زمینه آغاز کرده است. به مرور با گذشت زمان سایت پایانه‌ها به رشد و توسعه بیشتری جهت خدمت‌رسانی به مسافران پرداخته است. بنابراین ما همچنان تلاش داریم با ارائه بهترین امکانات به شما کمک شایسته‌ای در این امر کرده باشیم. همچنین با کمترین دردسر آماده سفر شوید. در ادامه با همراهی ما در این مقاله آگاهی بیشتری در زمینه خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه‌ها کسب خواهید کرد.

معرفی سایت پایانه‌ها

سایت پایانه‌ها اولین بار در سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را شروع کرده است. در ابتدا خرید بلیط اتوبوس از سامانه پایانه‌ها به این صورت بوده که باید مسافران به سایت هر شرکت مسافربری وارد شوند و در نهایت رزرو بلیط اتوبوس خود را تکمیل کنند.
مدتی بعد طرح خاطره راه اندازی شد. به عبارتی مسافر پس از تماس با شرکت مسافربری با ذکر مقصد خود کد رزروی را دریافت می‌کند. سپس با شماره گیری #724*333* مبلغ بلیط را پرداخت می‌نماید. 
سامانه پایانه‌ها پس از راه‌اندازی طرح خاطره، اپلیکیشن همراه سفر پایانه‌ها را ایجاد کرد. در این مدل مسافر برای خرید بلیط اتوبوس باید اپ شرکت مسافربری مورد نظر را بارگذاری کرده و در آن بلیط اتوبوس خود را خریداری کند.
بنابراین طی سال‌های سپری شده سایت پایانه‌ها مراحل بسیاری را طی کرده است تا امروزه توانسته به این شکل پیشرفته به همراه پشتیبانی 24 ساعته فعالیت خود را به بهترین نحو جهت خدمت رسانی به مسافران ادامه دهد.
هم اکنون بیش از ٣٠ برند از شرکت های مسافربری مختلف و ١٠٠٠ شرکت مسافربری متفاوت از سراسر کشور با سامانه پایانه ها در حال همکاری هستند که همواره تلاش می کنند بهترین شرایط سفر را برای مسافران فراهم کنند.

خرید-بلیط-اتوبوس-سایت-پایانه‌ها

نحوه خرید بلیط اتوبوس

1) جهت خرید بلیط اتوبوس با ورود به مرورگر خود سایت پایانه‌ها را جستجو نمایید.
2) مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید.
3) پس از کلیک بر روی گزینه جستجو، تمام سرویس های موجود با اطلاعات کاملی که بر روی آن قید شده است خدمتتان نمایش داده می‌شود.
4) در اینجا با انتخاب سرویس مورد نظرتان اطلاعات خود از جمله نام و نام خانوادگی، جنسیت، شماره تماس و کد ملی را ثبت می‌کنید. 
5) بعد از ورود به مرحله پیش فاکتور با مطالعه قوانین و مقررات و تاییدیه آن، وارد درگاه اینترنتی بانک شده و در مرحله آخر با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، به خرید بلیط اتوبوس می‌پردازید.

قوانین خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه‌ها 

هنگام خرید حتماً به جنسیت صندلی کناری خود دقت کنید. چون در صورت اختلاف جنسیت اگر شخص مورد نظر ناراضی باشد بلیط شما باطل می‌گردد.
اگر در حین خرید بلیط اتوبوس نتیجه نهایی بلیط شما نامشخص شد حتماً داخل سایت پایانه‌ها در قسمت منوی استعلام وضعیت خرید بلیط را  بررسی کنید.
با ورود به سایت نهایتاً تا ۱۰ دقیقه امکان تکمیل خرید بلیط وجود دارد چرا که پس از آن منتفی می‌شود. 
در هر خرید شما تنها می‌توانید 7 صندلی را به صورت یکجا تهیه کنید. اگر نیازمند به خرید تعداد بالاتری از صندلی هستید بایستی مجدداً مراحل خرید بلیط را طی کنید.
وضعیت کیفیت سرویس دهی و ارائه خدمات بر عهده شرکت‌های مسافربری می‌باشد. تخلف و سرپیچی در هر کدام از این موارد مربوط به سازمان‌های شرکت‌های مسافربری است.
اگر قصد دارید بلیط اتوبوسی که برای خارج از کشور خریداری کردید ابطال کنید. بایستی تا ۲۴ ساعت قبل از حرکت سرویس اقدام به استرداد ۹۰ درصد نمایید. چرا که پس از آن مبلغ بلیط شما نصف خواهد شد.

نحوه ابطال پس از خرید بلیط اتوبوس 

اگر چه پس از خرید بلیط اتوبوس از سفر منصرف شدید، برای استرداد آن در بالای صفحه اصلی سایت پایانه‌ها منوی ابطال را انتخاب کنید. پس ورود به قسمت ابطال بایستی با استفاده از  کد ملی یا شماره پاسپورت و شماره تماسی که با آن خرید داشتید بلیط خود را در سایت استعلام بگیرید. در آخر پس از نمایش بلیط بر روی گزینه ابطال کلیک کرده و به استرداد آن اقدام می‌کنید.

قوانین ابطال بلیط اتوبوس

توجه داشته باشید؛ پیش از خرید بلیط اتوبوس در قسمت پیش فاکتور حداقل زمان مجاز ابطال بلیط اتوبوس برای شما نمایش داده می‌شود.
وجه استردادی شما اغلب طی ۷۲ ساعت کاری نهایتاً ۷ روز خدمتتان برمی‌گردد. 
حتماً برای استعلام بلیط اطلاعات سرپرست اصلی که در زمان خرید بلیط ثبت کردید را وارد نمایید. مبلغ ابطالی شما بیشتر اوقات به صورت سیستمی به شماره کارت خریدتان باز خواهد گشت.
اگر هنگام خرید بلیط اتوبوس تمام صندلی‌ها را به صورت یکجا انتخاب کرده باشید؛ تنها یک بلیط برای شما صادر می‌گردد. به عبارتی اگر قصد دارید هر مسافری یک بلیط جداگانه داشته باشد؛ بایستی مبلغ هر صندلی را به صورت تکی پرداخت کنید. با این کار در زمان ابطال با مشکل مواجه نخواهید شد و هر صندلی به صورت جداگانه ابطال می‌گردد.
بابت ابطال بلیط ۱۰ درصد بعلاوه ۷۲۰ تومان کارمزد کارت به کارت از مبلغی که با آن به خرید بلیط پرداختید  کسر خواهد شد.

نحوه چاپ بلیط اتوبوس

با ورود به سایت پایانه بر روی گزینه استعلام کلیک کنید. پس از آن با وارد کردن کد ملی و شماره تماس که داخل سامانه ثبت کردید بلیط اتوبوس شما خدمتتان نمایش داده می‌شود. در اینجا با انتخاب آیکون چاپ بلیط می‌توانید تصویر بلیط را ذخیره نمایید.

خرید-بلیط-اتوبوس-در-سایت-پایانه‌ها

کلام آخر
سایت پایانه یکی از کامل‌ترین سامانه‌های فروش بلیط اتوبوس در سراسر کشور است. این سامانه توانسته با داشتن پشتیبانی آنلاین و سهولت در رزرو بلیط بهترین بستر را برای خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین فراهم کند.