ترمینال صفه

ازآنجایی‌که شهر سنتی اصفهان دارای وسعت بسیاری است و از پربازدیدترین شهرهای گردشگری شناخته می‌شود، دسترسی به نقاط مختلف آن با صرف زمان و پیچیدگی بیشتری همراه می‌باشد. علاوه بر این، روزانه تعداد افراد زیادی به آن سفر می‌کنند به همین خاطر آگاهی از بهترین نحوه رسیدن به نقاط مختلف آن، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که مسافران در هنگام ورود به این شهر باید انجام دهید.
یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌ها برای حرکت از مبدأ ترمینال صفه به ترمینال  کاوه، استفاده از مترو می‌باشد. برای سفر با مترو کافی است شما به کمک تابلوهای راهنما نصب شده در ترمینال صفه، ورودی خط مترو دفاع مقدس (صفه) را پیدا کنید، سپس بعد از ورود خود به مترو با مراجعه به باجه‌های بلیط‌فروشی نسبت به تعداد نفرات، اقدام به خریدن بلیت‌های یک‌بارمصرف کنید. همچنین اگر از مبدأ به مقصد موردنظر، سفرهای بسیاری دارید می‌توانید از باجه‌های بلیط‌فروشی کارتی که هر بار امکان شارژشدن آن وجود دارد تهیه کنید. حتما دقت داشته باشید زمانی که وارد مترو شدید به تابلو هایی که شما رابه سمت قدس (ملک شهر) هدایت می کند حرکت کنید. نقشه ایستگاه‌های مترو از صفه تا کاوه به ترتیب، کوی امام، کارگر، دانشگاه اصفهان، آزادی (دروازه شیراز)، دکتر شریعتی، سی و سه پل، انقلاب، امام حسین (دروازه‌دولت)، تختی، شهدا، باهنر، چمران و در آخر کاوه می‌باشد. این نقشۀ ایستگاه‌ها در بالای درب‌های قطار ایجاد شده است که با رنگ قرمز به همراه اعلان برای شما نمایش داده می‌شود، تا شما دچار گمراهی نشوید. ساعات شروع فعالیت مترو اصفهان از 06:15 دقیقه صبح الی 21:00 می‌باشد و مدت زمان تمام سفر، حدودا 37 دقیقه است.

از جمله مکان های زیبا و دیدنی که می توانید در مسیر خود با پیاده شدن در ایستگاه ها از آن دیدن کنید:

  • ایستگاه دفاع مقدس (صفه): پارک کوهستانی صفه، شهربازی سرزمین عجایب، سیتی‌سنتر 
  • ایستگاه شریعتی: بیت اللحم، کلیسا وانک
  • ایستگاه سی و سه پل: پل خواجو، سی و سه پل
  • ایستگاه امام حسین: میدان نقش‌جهان، مسجد شیخ لطف الله، کاخ چهلستون، موزه هنر های معاصر، مسجد جامع، کاخ عالی فاپو، بازار قیصریه، 
  • ایستگاه انقلاب: کاخ هشت بهشت، چهارباغ عباسی

مترو اصفهان

نتیجه‌گیری

باتوجه‌ به اینکه سرعت و عملکرد خوب مترو منجر به محبوبیت بسیار آن در میان مردم شده و چند سالی است که خط مترو اصفهان در نقاط مختلفی از آن به راه افتاده است. در این مطلب سعی داشتیم شما را با نحوه حرکت از ایستگاه مترو ترمینال صفه به کاوه آشنا کنیم تا به‌آسانی و در کمترین زمان به ترمینال مربوطه رسیده و از سفر خود جا نمانید.