برای سفر اتوبوسی از تهران به شهر دلخواه خود، شما بایستی به ترمینال‌های موجود در تهران مراجعه کنید. بسته به منطقه سکونت خود یکی را انتخاب کرده و در تاریخ و ساعت حرکت خود به ترمینال مورد نظر مراجعه کنید. در ادامه به معرفی این ترمینال‌ها می پردازیم:

ترمینال بیهقی (آرژانتین)

ترمینال بیهقی یا ترمینال آرژانتین یکی از معروف‌ترین ترمینال‌های مسافربری در کشور میباشد که در سال 1370 احداث شده است. شرکت‌های مسافربری از جمله شرکت همسفر، رویال سفر، ایران پیما، بی تا، آسیا سفر، سیروسفر در این ترمینال مستقر هستند. این ترمینال در شرق میدان آرژانتین قرار دارد. شما می توانید بلیط اتوبوس سفر درون مرزی یا برون مرزی خود را از مبدا ترمینال بیهقی خرید کنید. 

آدرس:تهران، میدان آرژانتین، پارک سوار بیهقی، پایانه مسافربری بیهقی

تلفن: 02188534384

ترمینال بیهقی

ترمینال غرب (آزادی)

ترمینال مسافربری غرب یا ترمینال آزادی بزرگترین ترمینال مسافربری در کشور است که در سال 1375 ساخته شده است. این ترمینال روزانه مسافران بسیاری را جابجا می کند. شما میتوانید بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی و یا حضوری از پایانه آزادی بخرید. همچنین جهت سهولت هر چه بیشتر مسافران، پایانه غرب مجهز به تلفن گویا بوده و به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به مشکلات و سوالات احتمالی شما مسافران است.

آدرس:تهران، ضلع شمالی میدان آزادی، پایانه مسافربری آزادی

تلفن: 02144663954

ترمینال جنوب (خزانه)

اولین ترمینال مسافربری ساخته شده در تهران ترمینال جنوب نام دارد  که در سال 1353 احداث شده است. ترمینال جنوب با نام ترمینال خزانه نیز شناخته شده است. این ترمینال در بزرگراه بعثت قرار دارد. برای سفر به شهرهای جنوبی کشور مانند اهواز، کرمان، بندر عباس، اصفهان و شیراز بهتر است از این ترمینال سفر کنید. شرکت های مسافربری معتبری مانند ایران پیما، آسیا سفر، همسفر، سیروسفر، رویال سفر، عدل و پیک صبا در این ترمینال نمایندگی دارند. تمامی اتوبوس‌های ترمینال جنوب به روز و کارآمدند و مطابق با استاندارهای روز تجهیز شده‌اند. در طول روز حدود 20 هزار نفر به ترمینال جنوب مراجعه می‌کنند و بلیط اتوبوس خود را از این ترمینال میخرند. 

آدرس:تهران، بزرگراه بعثت، روبروی کارخانه روغن نباتی قو، پایانه مسافربری خزانه

تلفن: 02155185390

ترمینال جنوب

ترمینال پونک

ترمینال پونک در میدان پونک در شمال غرب تهران قرار گرفته است. برای سفر به شهرهای شمال کشور می توانید از این ترمینال بلیط بخرید. 

آدرس:میدان پونک، بلوار میرزابابایی، تقاطع سردار جنگل، جنب مرکز میوه و تره بار

تلفن: 02144612191

ترمینال شرق (تهرانپارس)

ترمینال شرق دومین ترمینال ساخته شده در شهر تهران است. ترمینال شرق با نام ترمینال تهرانپارس نیز در تهران شناخته شده است. این ترمینال به مقصد های مختلفی از جمله اراک، آمل، اصفهان، بابلسر، گرگان، مشهد، یزد و ... اتوبوس می فرستد. اتوبوس های ترمینال شرق مطابق با استاندارد های روز اروپا میباشد.

آدرس:تهران، خیابان دماوند، سه راه تهران پارس، پایانه مسافربری تهران پارس

تلفن: 02177864355

بلیط اتوبوس تهران به سایر شهرهای ایران را میتوانید به صورت اینترنتی در سایت پایانه ها خرید کنید. همچنین برای سفر از تهران شما میتوانید سواری دربست کنید و به راحتی درب منزل خود سوار و در مقصد پیاده شوید. برای درخواست سواری میتوانید از لینک سواری بالای سایت اقدام کنید.