اگرچه کرونا و پی آمدهای این ویروس منحوس زندگی تمام افراد را تحت الشعاع خود قرار داده است، اما انسانها همواره و در هر شرایطی به زندگی ادامه می‌دهند و راه‌های متفاوتی را برای مقابله با مشکلات پیدا می‌کنند. در مورد سفر و مسافرت نیز این چنین است و اگر پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی و با دقت رعایت شود بدون شک امکان سفر نیز فراهم است. بنابراین در ادامه تلاش می‌کنیم به معرفی جاهای دیدنی مشهد در ایام کرونا بپردازیم تا در سفر به این شهر به خوبی از نقاط مهم آن دیدن فرمایید.

حرم علی ابن موسی الرضا (ع)

بدون هیچ شک و تردیدی زیباترین، معنوی‌ترین و آرامش‌ بخش‌ترین جای مشهد جایی نیست جز حرم امام رضا (ع)  که هرساله زیارتگاه عاشقان اسلام و تشیع است. حرم امام رضا از لحاظ مساحت یکی از بزرگترین مکان‌های مقدس در کشور و حتی در جهان به حساب می‌آید. این مکان مقدس بخاطر معماری زیبا و خاصی که دارد به بیننده حس آرامش و معنویت را منتقل می‌کند. همچنین حرم امام رضا (ع) محل آرام گرفتن بسیاری از شخصیت‌های معروف و برجسته از جمله شیخ بهایی نیز محسوب می‌شود. آینه کاری‌های زیبا، درهای بسیار زیبا با حکاکی‌های برجسته از جمله زیبایی‌های این حرم مطهر است.

سفر به مشهد

مسجد گوهر شاد مشهد

مسجد گوهر شاد مشهد که در نزدیکی حرم امام رضا (ع) واقع شده است از زیباترین و مهم‌ترین مسجدهای تاریخی کشور است که در دوره تیموریان و به دستور همسر شاهرخ شاه یعنی گوهرشاد بیگم ساخته شده است. شیوه ساخت این مسجد به سبک چهار ایوانی که از زیباترین سبک‌های معماری اسلامی است بوده و همچنین در سقف این مسجد چندین بار نام گوهرشاد حکاکی شده است. بسیاری این مسجد را پربازدیدترین مسجد ایران می‌دانند. مسجد گوهر شاد بخاطر نزدیکی به حرم  امام هشتم از مهمترین جاهای دیدنی مشهد در ایام کرونا به حساب می‌آید.  صحن مسجد تقریباً به شکل مربع و در اطراف آن چهار ایوان بزرگ تاریخی و در فواصل ایوان‌ها هفت شبستان وسیع و شش در ورودی و خروجی وجود دارد. این مسجد 41 متر ارتفاع دارد البته مناره‌های آن حتی بلندتر بوده و نزدیک به 45 متر بلندی دارند تا این مسجد یکی از بلندترین مساجد کشور نیز محسوب شود.

حمام مهدی قلی بیک مشهد

یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی شهر مشهد و از مهم‌ترین مقاصد برای دیدار از جاهای دیدنی مشهد در ایام کرونا همین حمام مهدی قلی بیک است. این حمام که در دوره صفوی ساخته شده است با مساحتی نزدیک به 2000 متر مربع از بزرگترین حمام‌های کشورمان به حساب می‌آید. نکته جالب توجه در مورد این حمام تاریخی این مساله است که امروزه این حمام موزه مردم شناسی شهر مشهد نیز هست و با دیدار از آن علاوه بر آشنایی با این حمام تاریخی از نزدیک با فرهنگ و تمدن مردم مشهد در گذشته نیز آشنا خواهید شد. معماری این  حمام به صورت معماری کلاسیک اسلامی است و در ساخت این بنا از مصالحی همچون ساروج، آهک، کاشی و شیشه استفاده شده است. این حمام نیز به مانند اکثر حمام‌های سنتی ایران زمین از بخش‌های مختلفی از جمله خزینه، چال حوض و نظافت خانه تشکیل شده است. در سفر به مشهد حتما دیدن از این اثر تاریخی را در برنامه خود قرار دهید.

شاندیز مشهد

اگر از آن دسته افراد هستید که در سفر به شهرهای مختلف برای شما مهم است که غذاهای مخصوص به آن شهر را نیز بچشید پس بدون شک یکی از جاهای دیدنی مشهد در ایام کرونا برای شما شاندیز خواهد بود. این منطقه خوش آب و هوا که تقریبا 20 کیلومتر از مشهد فاصله دارد دارای باغ‌هایی بسیار دل‌انگیز و ییلاقی بوده که انواع درختان زیبا در آنها مشاهد می‌شود. همچنین همانطور که احتمالا می‌دانید شاندیز بخاطر کباب‌های بسیار خوشمزه و خوش طعمی که دارد شهرتی جهانی دارد و حتی مسافران و توریست‌های خارجی برای خوردن کباب به این منطقه سفر می‌کنند. رستوران‌های موجود در شاندیز همگی باغ‌هایی زیبا و خوش‌ منظره هستند که باعث می‌شود لذت خوردن غذا بدون شک دو صد چندان بشود. اگر قصد مسافرت به مشهد را دارید بدون هیج تردیدی شاندیز را در لیست جاهای دیدنی مشهد در ایام کرونا لحاظ کنید و به آنجا سفر کنید.

معتبرترین سایت خرید بلیط اتوبوس

برای داشتن سفری لذت بخش استفاده از اتوبوس‌های باکیفیت و استاندارد بسیار حائز اهمیت است. برای این که خیال شما از بابت استاندارد بود و همچنین امنیت اتوبوس راحت باشد بهتر است از سایتی معتبر مانند پایانه ها بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید. جهت خرید بلیط اتوبوس مشهد می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.