به دلیل بروز ویروس کرونا تمام سرویس های اتوبوسی به مقصد استانبول تعطیل شده بود. در حال حاضر بعد از گذشت بیشتر از یک سال سرویس اتوبوسی تهران استانبول مجددا به راه افتاد. مسافرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند و دنبال راهی برای سفر به صرفه تر هستند می توانند همراه با اتوبوس به استانبول سفر کنند و بلیط اتوبوس تهران به استانبول را در سایت پایانه ها به صورت اینترنتی خرید کنند.

با دیدنی‌های استانبول آشنا شوید.

استانبول یک شهر بسیار زیباست که هرچقدر آن را بگردید باز هم جا‌های دیدنی آن به اتمام نخواهد رسید. این شهر که زمانی پایتخت امپراطوری روم و زمانی پایتخت امپراطوری بزرگ عثمانی بوده است، به نوعی محل نمایش جدال فرهنگی بین شرق و غرب است. شما در این شهر هم آثاری مربوط به مسیحیت می‌یابید و هم آثاری اسلامی که در زمان عثمانی‌ها بنا شده است. این جدال جذاب و تاریخی شهر استانبول را به پایتخت فرهنگ و تمدن در بین شهرهای خاورمیانه تبدیل کرده است. از سمت دیگر به خاطر طبیعت و آب و هوای خاص شهر استانبول این شهر دارای مناظر بسیار زیبایی است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می کند. در ادامه راهنما کامل سفر با اتوبوس به تعدادی از مکان‌های دیدنی شهر استانبول خواهیم پرداخت.

کاخ دلمه باغچه
این کاخ که قدمت آن به دوران باشکوه امپراطوری عثمانی باز می‌گردد، در کنار آبراه شهر بنا شده است و نمایی جذاب و دلنشینی از بام این کاخ به سمت دریا وجود دارد، همچنین وقتی روی کشتی باشید منظره این کاخ بسیار خاص و جذاب است به طوری که احساس خواهید کرد در دوران قرون وسطی حضور دارید! این کاخ مکانی برای تفریح و استراحت شاهان عثمانی بوده است، امروزه بازدید از آن برای عموم امکان پذیر است و همچنین چند کافه و رستوران نیز در حیاط این کاخ وجود دارد که البته تقریبا جزو کافه‌های گران شهر استانبول به حساب می‌آیند.

خیابان استقلال
مگر می‌شود راجع به راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه صحبت کرد و از این خیابان جذاب، پرهیاهو و زنده استقلال سخن نگفت. این خیابان را باید به نوعی قلب تپنده استانبول نامید، خیابانی که در آن تمامی برندهای معروف لباس، رستوران و کافه حضور دارند. شب‌های خیابان استقلال زنده است و همیشه نوازندگان در کنار خیابان مشغول به هنرنمایی هستند. این خیابان یکی از بلند‌ترین خیابان‌های استانبول است که تمام آن سنگ فرش شده است و ماشین‌ها اجازه حضور در این خیابان را ندارند. اگر به استانبول سفر کردید حتما به این خیابان سر بزنید و از شب‌های بی نظیر آن لذت ببرید.

برج گالاتا
این برج در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است، این بنا هم به دوران امپراطوری عثمانی باز می‌گردد و به خاطر ارتفاع 67 متری که دارد امکان اشراف به شهر استانبول را به شما می‌دهد. این مکان هم یکی از ارزانترین دیدنی‌های شهر استانبول به حساب می‌آید که در راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه قرار گرفته است.

ایا صوفیه
حتی اگر این موزه را نشناسید به محض آن که وارد استانبول شوید شکوه این بنا تاریخی و جدال برانگیز توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این بنا که در ابتدا توسط رومیان ساخته شد یک کلیسای بسیار مجلل و زیبا بوده است، سپس در دوران حاکمیت عثمانی این کلیسا به مسجد تبدیل شد و حکاکی‌ها و نوشته‌های زیبایی بر سقف و دیوار آن حکاکی شد. با اتمام دوران عثمانی و روی کار آمدن جمهوری ترکیه این مکان تبدیل به موزه شد و برای نمایش به عموم بازسازی‌هایی نیز روی آن انجام گرفت. این مکان همواره باعث جدال‌های تاریخی و سیاسی پر حاشیه بوده است که به نوعی نماد جدال دو فرهنگ غربی و شرقی موجود در استانبول است. در آخرین حاشیه با دستور رئیس جمهور ترکیه این مکان بار دگر تبدیل به مسجد شد و نمازگزاران هر روز در آن به اقامه نماز می‌پردازند. این اتفاق باعث ایجاد اعتراضات و حاشیه‌هایی در شهر استانبول شد.

مسجد آبی
اگر به دنبال بنای تاریخی هستید که بازدید از آن رایگان باشد، این مسجد زیبا بهترین انتخاب به شمار می‌آید. مسجد آبی یا سلطان احمد، مسجد بزرگی است که به خاطر کاشی‌های آبی رنگ و تزئینات جذابش مشهور شده است و  معمولا بخش جدا ناپذیری از تمامی راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه است که به معرفی بناهای تاریخی شهر می‌پردازند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سفر به استانبول  مطلب  را مطالعه نمایید.