در ادامه سفری دو روزه از سمنان به ساری داریم: 
در روز اول سفر، شما از جاده کمربندی سمنان وارد جاده کیاسر به سمت شمال شوید و پس از عبور از مهدی شهر به شهمیرزاد که یکی از بزرگترین باغ های گردوی جهان است برسید. پس از گشت و گذار در پاییز دیدنی شهمیرزاد و خرید سوغات مانند گردو ، به فولاد محله بروید.

سفر به ساری
از حضور در یکی از جذاب ترین جاده های کوهستانی ایران لذت ببرید. پس از عبور از فولاد محله و رسیدن به سه راه تلما دره، از چشمه های رنگارنگ باداب سورت دیدن کنید. این چشمه های رنگارنگ راه پله ای یکی از جالب ترین جاذبه های ایران است، با این وجود به دلیل جاده سخت آن به راحتی قابل دسترسی نیست. پیشنهاد می شود وسیله نقلیه خود را در پارکینگ باداب سورت پارک کنید و از اتومبیل های محلی که همیشه در آنجا آماده هستند استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله  را مطالعه نمایید.
پس از بازگشت به سه راه تلما دره، به کیاسر بروید. می توانید یک شب در کیاسر اقامت داشته باشید یا راه خود را برای اقامت در هتلی در نزدیکی سد سلیمان ادامه دهید.

سفر به ساری
در روز دوم می توانید از گشت و گذار در اطراف دریاچه زیبای سد سلیمان لذت ببرید. قایقرانی و ورزش های آبی، بازدید از سر سد و پیاده روی از روی آن و پیک نیک در کنار دریاچه همه تفریحات ممکن در این منطقه است که احتمالاً وقت شما را از ظهر می گیرد. نام دیگر سد سلیمان تنگه سد شهید رجایی است.
به سمت ساری پیش بروید و پس از عبور از جاده کمربندی ساری به بهشهر برسید. بهشهر یکی از شهرهای زیبا و تمیز مازندران است که به دلیل قرار گرفتن در فاصله بسیار دور از دریا از آسیب های ساختمانی در امان مانده است.

سفر به ساری
بهشهر یکی از شهرهای تاریخی ایران است که می توانید از پارک ملت و چشمه عمارت دیدن کنید. آخرین نکته این سفر دریاچه عباس آباد در قلب جنگل عباس آباد بهشهر است. دریاچه ای در یکی از باغهای بی نظیر ایران شکل گرفته است. شما با مجموعه ساختمانهای صفوی مانند حمام، کاخ، آسیاب آب و شیرهای کنترل آب همراه با طبیعت فوق العاده پاییزی، شکل ظاهری دریاچه و ساختمانی که در مرکز آن قرار دارد شگفت زده خواهید شد.

بلیط اتوبوس سمنان به ساری را می توانید در سایت پایانه ها بخرید و از این مناطق زیبا دیدن کنید.