بهترین راه برای رفتن به تاریخ باستان هر کشور بازدید از موزه های محلی آن است که تمام گنجینه ها را با دقت نگهداری می کند. بنابراین ، امروز قصد داریم در مورد جالب ترین و شناخته شده ترین موزه های تهران که بدون شک ارزش بازدید در طول سفر را دارند ، به شما بگوییم.

خزانه جواهرات ملی

خزانه جواهرات ملی محلی است که معروف ترین گنجینه های ایران و سراسر جهان در آن نگهداری می شود. شما این فرصت را خواهید داشت که الماس معروف داریوش با 26733 گوهر ، جواهرات شاه ، سنگهای قیمتی منحصر به فرد و بسیاری سنگ های قیمتی دیگر را ببینید. یاقوت سرخ یاقوتی معروف (500 قیراط) ، بزرگترین یاقوت در جهان در این مکان نگهداری می شود. هیجان انگیزترین و بی نظیرترین گنجینه موزه کره عظیمی است که با 51366 سنگ رنگی پوشانده شده است. هر قاره با سنگهای مختلف پوشانده شده است و  یخ های بی حد و حصر قطب جنوب و قطب شمال با مروارید تزئین شده است.

خزانه جواهرات ملی

موزه باستان شناسی (موزه ایران باستان)

بهترین راه برای آشنایی با تاریخ کشور بازدید از موزه باستان شناسی است. این موزه شامل نمایشگاه هایی است که مربوط به سال ششم قبل از میلاد است. نمایشگاه هایی که از استخوان و سنگ ساخته شده اند کاملاً سطح توسعه تمدن را منعکس می کنند. شامل با ارزش ترین نقاشی های دیواری ، سرامیک و فلزات ، نقاشی ها و سکه های کمیاب است.  در طبقه اول ، قدیمی ترین قطعات به نمایش گذاشته شده است. در طبقه دوم ، نمایشگاه هایی از دوره اسلامی وجود دارد. از سرامیک ها و ظروف سفالی ، جواهرات ، محراب های مرمر ، نسخه های تزئین شده از قرآن ، می توان فرهنگ غنی تمدن باستان را تصور کرد. در طبقه سوم ، جواهرات سلسله ها و تمدن های پیش از اسلام وجود دارد: قطعات طلا و نقره ، کاسه خشایارشاه ، صفحات نقره و سایر اقلام دوره های اسلامی و پیش از اسلام. موزه باستان شناسی بزرگترین موزه باستان در تهران است ، خود ساختمان شایسته توجه ویژه است زیرا نمونه کاملی از معماری ایرانی است.

موزه باستان شناسی

موزه فرش ها

قالی بافی در ایران بخشی ذاتی و مهم از هنر ایرانی است. فرش های ایرانی با الگوهای ملی در سراسر جهان محبوب هستند و یکی از گرانترین فرش ها به حساب می آیند. علاوه بر این ، امروزه فرش ایران به عنوان محصول اصلی صادرات در نظر گرفته شده است. موزه فرش ها در اولین نگاه جلب توجه می کند: نمای موزه به عنوان یک دستگاه بافندگی عظیم طراحی شده است. این موزه دارای فرشها و محصولات باستانی مرمت شده از سراسر کشور با الگوهای مشخص است. این موزه دارای بیش از صد فرش منحصر به فرد است که هیچ مشابهی در جهان ندارد. این موزه همچنین تمام ابزارهایی را که در قالی بافی استفاده شده است به نمایش می گذارد: محصولات رنگ آمیزی طبیعی که برای رنگ آمیزی الیاف استفاده شده است - ابریشم ، پنبه ، پشم شتر و گوسفند و همچنین قیچی و قلاب.

موزه فرش ها

کاخ گلستان

کاخ گلستان را قطعاً می توان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر تهران دانست. گلستان (کاخ گل رز) ، در قرن پانزدهم ساخته شده و تا قرن نوزدهم بازسازی شده است. مجموعه کلاس یکپارچه در پشت دیوارهای قلعه واقع شده است و به 7 قسمت تقسیم شده است: تالار الماس ، تالار مردم شناسی ، - خانه (موزه عکس)  - خانه (گالری هنر) - خانه (گالری پرتره) ، تخت مرمر . شیک ترین و چشمگیرترین قسمت کاخ ، تالار شمس الامانه با دو برج و یک استخر است. آثار و بناهای تاریخی ارائه شده در هر اتاق و همچنین خود کاخ بی نظیر هستند.

کاخ گلستان

شما می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد دیدنی های تهران در مقاله  در پایانه ها بخوانید.