کاخ گلستان

کاخ باشکوه گلستان در فهرست میراث جهانی قرار دارد. کاخ گلستان در دوران قاجار که در اواخر سال 1700 به قدرت رسید ساخته شده است، این مجموعه دارای دیوارهای خارق العاده و افسانه ای است که در یک باغ زیبا قرار گرفته است. بسیاری از عناصری که امروز تحسین خواهید کرد مربوط به قرن نوزدهم است زمانی که معماران و صنعتگران محلی قاجاری به دنبال تلفیق سبک سنتی ایرانی با عناصر با منشا غربی و روسی بودند.

کاخ گلستان

خزانه داری جواهرات ملی

خزانه داری جواهرات ملی بزرگترین مجموعه جواهرات است که در هر جای دنیا یافت شده است. مجموعه ای از جواهرات از جمله الماس دریا نور و الماس کوه نور را در این  مکان مشاهده خواهید کرد. از دیگر نکات جالب توجه می توان به بزرگترین یاقوت برش نخورده در جهان و یک کره طلای ایستاده آزاد ساخته شده از 34 کیلوگرم طلا و 51،366 سنگ قیمتی حیرت انگیز اشاره کرد.

خزانه داری جواهرات ملی

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران مجموعه ای شگفت انگیز از جمله سرامیک، پیکره های سنگی و کنده کاری های مربوط به هزاره 5 قبل از میلاد را در خود جای داده است. بسیاری از آثار از کاوش های تخت جمشید، شوش، ری و تورنگ تپه گرفته شده است و اگر بعد از بازدید از سایت های باستانی به اینجا بیایید ، احتمالاً معنای بیشتری برای شما خواهد داشت.

موزه ملی ایران

پل طبیعت

پل طبیعت به دلیل طراحی آن پل طبیعت نامیده می شود. مانند یک درخت فولادی ساخته شده است. پارک های دوست داشتنی در هر دو طرف پل طبیعت، مناظر عالی و رستوران های زیبا ، مکان های چای و بستنی فروشی در این پارک ها وجود دارد.

پل طبیعت

کاخ سعد آباد

کاخ سعد آباد محل تاج تاجگذاری و ازدواج سلسله پهلوی و آخرین محل اقامت آخرین شاه ایران پس از انقلاب اسلامی است که در سال 1979 از آن فرار کرد. وجود موزه ها و زیبایی های این قصر بازدیدکنندگان بسیاری را به این منطقه کشانده است.

کاخ سعد آباد

برج میلاد

برج میلاد که به برج تهران نیز معروف است، یک برج چند منظوره در تهران، ایران است. این برج ششمین برج بلند و هفدهمین برج بلند مستقل در جهان است.

برج میلاد

بازار بزرگ ، تهران

بازار تهران یکی از مکانهایی است که باید در طول اقامت در تهران از آن دیدن کنید. این مکان قلب فرهنگ و تجارت ایرانیان است. بازار تهران یک سوم کل بخش خرده فروشی و تجارت ایران را کنترل می کند. قیمت ها در اینجا استاندارد قیمت های سراسر کشور را تعیین می کنند.

بازار بزرگ ، تهران

موزه شیشه و سرامیک

موزه شیشه و سرامیک ، یکی از برجسته ترین موزه های تهران است.

موزه شیشه و سرامیک

مجموعه ورزشی و تفریحی توچال

مجموعه ورزشی توچال مورد توجه بسیاری از افراد خصوصا  در هنگام تعطیلات بسیاری از تهرانی ها به این منطقه هجوم می آورند و بسیار شلوغ است.

مجموعه ورزشی و تفریحی توچال

کاخ نیاوران

 این کاخ در مجموعه باغ نیاوران در میدان نیاوران تهران واقع شده‌ و مساحت آن حدود یازده هکتار است. کاخ نیاوران اقامتگاه تابستانی خانواده شاه بود. این کاخ یکی از مکان‌های گردشگری تهران است.

کاخ نیاوران

اگر قصد سفر به تهران و بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر را دارید می توانید بلیط اتوبوس خود را از هر شهری که هستید در سایت پایانه ها به صورت اینترنتی خریداری کنید و به تهران سفر کنید.