در شرایط کنونی سفر باید همراه با رعایت موارد بهداشتی انجام شود. در ادامه برخی از نکاتی که هنگام سفر بایستی رعایت کنید را بیان می کنیم.

ماسک بزنید.

برای حفظ سلامتی خود ودیگران بهتر است که هنگام خروج از منزل و حضور در محیط های شلوغ ماسک بزنید. اگر نمی توانید ماسک تهیه کنید می توانید از پارچه برای ساختن ماسک استفاده کنید و دهان و بینی خود را ببندید. توجه داشته باشید برای کودکان زیر دو سال و افرادی که مشکلات تنفسی دارند باید با از ماسک با احتیاط استفاده شود. در طی سفر با اتوبوس ماسک زدن را فراموش نکنید. 

دست های خود را مرتب بشورید و ضدعفونی کنید.

در هر مرحله از سفر خود سعی کنید دست های خود را بشورید. شستن دست های با آب و صابون بهترین راه برای حفظ سلامتی شما و جلوگیری از ورود ویروس به بدنتان است. اگر به آب و صابون در طول سفر دسترسی نداشتید می توانید از ضدعفونی کننده های دست برای ضد عفونی استفاده کنید.

مواد غذایی و آب آشامیدنی مورد نظرتان را به صورت بسته بندی همراه داشته باشید.

در حال حاضر به علت شرایط پیش آمده تغذیه و آب در اتوبوس ها و سایر وسایل حمل و نقلی با رعایت کامل بهداشت توزیع می شود. با این حال بهتر است برای خود تغذیه شخصی همراه داشته باشید و از آن استفاده کنید.

کنار پنجره بنشینید.

تحقیقات نشان داده است که در محیطی که هوا در جریان است امکان ابتلا به ویروس کمتر است. بنابراین بهتر است در کنار صندلی های کنار پنجره بنشینید. در سایت پایانه ها هنگام خرید بلیط اتوبوس امکان انتخاب صندلی دلخواه برای شما وجود دارد و می توانید صندلی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

فاصله خود را با افراد حفظ کنید.

تحقیقات انجام شده بر روی این ویروس ثابت کرده است که کرونا ویروس از طریق قطرات تنفسی ایجاد شده در هنگام سرفه، عطسه و یا صحبت كردن، معمولاً از بین افراد دیگر گسترش می یابد. یکی از قوی ترین راه های انتقال بیماری از طریق سرفه و عطسه است و برای در امان بودن از بیماری بایستی فاصله دو متری با سایر افراد حفظ شود. به این منظور شما بهتر است که تا آنجا که امکان دارد فاصله خود را از سایرین حفظ کنید.