چرا حمل ونقل اهمیت دارد؟

تصور دنیای بدون حمل و نقل در جهان امروز دور از ذهن است. امروزه حتی در روستاهای دور افتاده یک ماشین میبینید که در انتقال افراد به شهر استفاده می شود.

آیا واقعا حمل و نقل برای جهان امروز اهمیت دارد؟  جواب مثبت است. طبیعتا دنیای امروز بدون استفاده از حمل و نقل و نوآوری های این عرصه امکان پذیر نبود. بدون ماشین، هواپیما، قطار و اتوبوس ما همیشه برای جابجا شدن از جایی به جای دیگر مشکل داشتیم. امروز همگی برای رفتن سر کار، دانشگاه، مسافرت، گردش، خرید و...  ملزم به استفاده از وسایل حمل و نقل هستیم و وسایل حمل و نقل مناسب ترین راه را جلوی راهمان میگذارد.

حمل ونقل فرصت های بسیاری را برای استخدام افراد فراهم کرده مانند رانندگان قطار و اتوبوس ها، نیروهای خدماتی، کاپیتان و ...

حمل و نقل در هر زمان به افزایش فعالیت اقتصادی کمک میکند. اکثر صنایع و کسب و کارها نیاز به حمل و نقل دارند تا کالاها و مواد خام را دریافت کنند و بتوانند سود خود را حفظ کنند و تجارت پایدار داشته باشند، بنابراین درآمد بسیاری به در دسترس بودن حمل و نقل بستگی دارد. در نتیجه حمل و نقل در تجارت نیز تاثیر گذار است.
روز حمل و نقل

حمل و نقل در کشور ما تاثیر بسیاری گذاشته است. در تاریخ تحولات این صنعت در کشورمان، روزها و ایام سرنوشت‌سازی بودند که نقش تعیین‌کننده‌ای در شکل‌گیری و انسجام شبکه حمل و نقل کشور داشته‌اند.

26 آذر سال 1362 یادآور چنین ایامی است که در آن حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، فرمانی در زمینه اعزام کامیون‌ها به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی و مایحتاج مردم صادر کردند. در پی این فرمان، کامیونداران سراسر کشور، آمادگی خود را برای تخلیه بنادر و حمل و نقل مواد ضروری مورد نیاز مردم اعلام کردند. 14 سال پس از صدور فرمان امام راحل (ره)، در سال 1376 به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌ سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، روز 26 آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد.

سامانه خرید بلیط اتوبوس پایانه ها اين روز را به کلیۀ دست اندركاران و اعضاء خانواده بزرگ حمل و نقل که در راستای نیل به اهداف بخش حمل و نقل جاده ای کشور زحمات زیادی کشیده اند، تبريك و تهنيت عرض می نماید.  


به همین مناسبت شما را دعوت به خواندن  پر بازدید ترین پست های مجله پایانه ها در زمینه حمل نقل میکنیم.


آینده حمل ونقل

صنعت حمل و نقل از جمله صنعت هایی است که روز به روز درحال پیشرفت است. در 30 سال آینده، ما شاهد تغییرات بیشتری در تکنولوژی حمل و نقل نسبت به 100 سال گذشته هستیم.

چرا حمل و نقل عمومی

هرچند استفاده از حمل و نقل عمومی به اندازه سفر با خودروی شخصی لذت بخش نیست، ولی تاثیرات مفیدی داره که باعث برتری اون به سفر با وسیله شخصیه.

تاریخچه پیدایش سفر های اتوبوسی

آیا تا الان به این فکر کردین که چه کسی فکر ساختن اتوبوس به ذهنش رسیده که به جای حمل یه نفر بتونه چندین نفرو جابجا کنه ؟ پس با پایانه ها همراه بشین.