شاید شما هم جز اون دسته آدمایی هستین که خیلی تمایلی به سفر با وسایل نقلیه عمومی مثل قطار، هواپیما و اتوبوس رو ندارین ولی بهتره بدونین گزارش ها نشون میده که حمل و نقل عمومی میتونه جایگزین سفر های بسیاری بشه و به طور متوسط یک اتوبوس جایگزین 40 خودرو میشه.  در این مقاله ما سعی داریم شما را با مزایای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی آشنا کنیم.
برای شروع اگه هیچگونه تمایلی به استفاده از حمل و نقل عمومی ندارین بهتره اینکارو با حمل و نقل داخل شهر شروع کنین. برای مثال هفته ای یک بار با اتوبوس به سر کار برین اینطوری تو طول مسیر با آدمای جدیدی آشنا و تشویق میشین که اینکارو تکرار کنین.
استفاده از حمل و نقل عمومی چه شهری و چه بین شهری باعث کاهش تراکم و آلودگی هوا میشه. همچنین میتونین محیط اطراف رو بدون استرس نگاه کنین و از محیط لذت ببرین. شما میتونین وقتی با وسیله نقلیه عمومی سفر میکنین به جای احساس خستگی و استرس با خیال راحت هر موقعی دوست داشتین  بخوابین و استراحت کنین.

مزایا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

  • پس انداز پول

وقتی تصمیم به سفر میگیرین اگه از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروی شخصی استفاده کنین میتونین تو هزینه ها صرفه جویی کنین. در بین وسایل نقلیه مختلف اتوبوس از همه به صرفه تره و میتونین خیلی راحت بلیط اتوبوس خودتون را از سایتهای فروش بلیط آنلاین مثل پایانه ها خرید کنین. دربین سایتهای مختلف بهتره از سایتی خرید کنین که تخفیفات بالاتری داشته باشه تا برای شما به صرفه تر باشه. ما سایت خرید بلیط اتوبوس پایانه ها رو بهتون پیشنهاد میدیم. دراین سایت میتونین خیلی راحت با انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ حرکت بلیط اتوبوس مورد نظرتون رو با قیمت کمتر خرید کنین.

  • جلوگیری از آلوده شدن هوا

تصورش رو بکنین اگه هر شخصی بخواد به تنهایی با خودرو شخصی به سفر بره اینطوری ما شاهد تعداد زیادی خودرو در جاده ها بودیم که علاوه بر اینکه باعث افزایش آلودگی هوا میشه از نظر ایمنی هم مطمئن نیستن و احتمال وقوع تصادفات بالا میره.

  • آشنا شدن با افراد جدید در طول سفر

از جمله مزایای سفر با حمل ونقل عمومی آشنا شدن با افراد جدید در طی مسیره. وقتی با ماشین شخصی سفر میکنین در طول مسیر هم صحبتی ندارین و باید همیشه حواستون به رانندگی باشه و احتیاط کنین ولی اگه انتخابتون اتوبوس، قطار و حتی هواپیما باشه در طول مسیر میتونین با فرد کناری آشنا بشین و صحبت کنین اینطوری علاوه بر اینکه یه دوست جدید پیدا میکنین متوجه گذشت زمان و مسیر طولانی نمیشین.

سفر دسته جمعی

  • احساس آرامش و آسایش بیشتر

وقتی با خودروی شخصی تون سفر میکنین دغدغه و فشار روحی و ذهنی بسیاری بهتون وارد میشه و باید ملاحظه موارد بسیاری را داشته باشین. ولی در سفر با وسایل نقلیه عمومی شما بدون هیچ استرس در جای خودتون میشینین و از مناظر اطراف لذت میبرین و یا اگه دلتون خواست میخوابید.

چند پیشنهاد برای شما:

از اتوبوس و قطار برای سفر های طولانی تر استفاده کنین

اگه سفر طولانی در پیش دارین بهتره با اتوبوس و یا قطار سفر کنین. اینطوری مسیر خیلی زودتر از زمانی که تنهایی سفر میکنین و خودتون رانندگی میکنین میگذره و میتونین در طول مسیر با افراد جدیدی که آشنا شدین حرف بزنین ، فیلم ببینین، به موسیقی گوش بدین و یا یه بخشی از مسیر رو بخوابین.

سفر با اتوبوس

خرید بلیط تخفیف دار

برای ترغیب مسافران به استفاده از حمل و نقل عمومی، شرکت های مسافربری و همچنین سازمان حمل و نقل تخفیفات و طرح های تشویقی ویژه ای ارائه کردن که میتونین با مراجعه به سایتها از اونا اطلاع پیدا کنین.
مثلا سامانه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها روزانه به بیست نفر از مسافرانی که بلیط خریدن درصدی از مبلغ بلیط رو برمی گردونه و همینطور تخفیف های بالایی برای سرویس های مختلف گذاشته که مسافران میتونن با خرید بلیط از پایانه ها از تخفیفات ویژه بهره مند بشن.

خرید بلیط تخفیف دار

سفر خودتون رو از قبل برنامه ریزی کنین

اگه سفرتون رو از قبل برنامه ریزی کنین میتونین به سایت های مختلف برای خرید بلیط سر بزنین و قیمت ها و مسیر ها رو با هم مقایسه کنین. در نهایت بهترین تصمیم رو بگیرین و بهترین وبه صرفه ترین بلیط رو خرید کنین.

سفر با پایانه ها