ترمینال جنوب تهران (خزانه)

ترمینال جنوب اولین ترمینال مسافربری ساخته شده در شهر تهران است. ترمینال جنوب جهت سهولت تردد اتوبوس ها از تهران به شهر های جنوبی کشور احداث گردید.

ترمینال جنوب در سال 1353 به علت رشد سفر های بین شهری و تحولات در نحوه ارائه خدمات مسافربری پایه ریزی گردید و در سال 1358 به بهره برداری رسید.    
مساحت ترمینال جنوب بیش از 17 هکتار است و در سه طبقه ساخته شده است. مساحت طبقه همکف 8800 متر مربع میباشد و شامل 20 تعاونی و شرکت مسافربری است. در این طبقه غرفه کتاب و محصولات فرهنگی، قنادی، تنقلات، خرازی و بهداشتی، اتاق مادر و کودک، آکواریوم قرار دارد.
طبقه دوم که مساحتی در حدود 4200 مترمربع میباشد رستوران، سایت کامپیوتر پایانه، دفاتر دژبانی های ارتش، ناجا و سپاه قرار دارد.
طبقه سوم ترمینال جنوب  با مساحتی نزدیک به 620 مترمربع شامل قسمت های اداری، مدیریت پایانه، نمایندگی وزارت راه و... است. 

در گذشته مسافرانی که قصد سفر داشتند باید بلیط اتوبوس خود را مستقیما با مراجعه به ترمینال جنوب می خریدند. اما در حال حاضر مسافران می توانند بلیط خود را به صورت اینترنتی از ترمینال جنوب خرید کنند.

تمامی اتوبوس های ترمینال جنوب به روز و کارآمدند و مطابق با استاندارهای روز تجهیز شده اند.

در طول روز حدود 20 هزار نفر به ترمینال جنوب مراجعه می کنند و بلیط اتوبوس خود را از این ترمینال میخرند. به طور تقریبی بیشتر از هشت میلیون نفر در سال به صورت رفت و برگشت بلیط خود را از ترمینال جنوب خرید میکنند.
شرکت های مسافربری ایران پیما، همسفر، سیروسفر، رویال سفر، عدل،  در ترمینال جنوب مستقرند و شما می توانید بلیط اتوبوس خود، به مقصد مورد نظر را از شرکت مسافربری مورد نظرتان خرید کنید.
همچنین می توانید بلیط اتوبوس برای سفر های برون مرزی خود را نیز از ترمینال جنوب بخرید. ترمینال جنوب به کشورهای عراق، ترکیه، سوریه نیز سرویس میفرستد.
 در صورت تمایل به رزرو بلیط با شماره تلفن های ترمینال جنوب تماس بگیرید:

ترمینال جنوب با 9 خط آماده پاسخگويی به مسافران محترم است. 9-55185501

امکانات ترمینال جنوب

 • اتاق مادر و کودک
 • نمازخانه
 • تلفن گويا
 • درمانگاه و اورژانس
 • جايگاه سوخت
 • خوابگاه رانندگان
 • کلانتری 208
 • كارواش
 • پاركينگ
 • خودپرداز
 • ساير خدمات

آدرس ترمینال جنوب:
 تهران - بزرگراه بعثت 

ترمینال جنوب


خرید بلیط اتوبوس از ترمینال جنوب تهران (خزانه)


تهران به آبادان تهران به الشتر تهران به الیگودرز تهران به اهواز تهران به ایذه تهران به برداسکن تهران به بروجرد تهران به بهبهان تهران به بوشهر تهران به بویراحمد یاسوج تهران به بیرجند تهران به خرم آباد تهران به خرمشهر تهران به خمین تهران به خوانسار تهران به دزفول تهران به دهدشت تهران به زاهدان تهران به سبزوار تهران به شیراز تهران به عسلویه تهران به ماهشهر تهران به مشهد مقدس تهران به ملایر تهران به نائین تهران به نطنز تهران به نهاوند همدان تهران به نورآباد لرستان تهران به هرند تهران به کاشان تهران به کاشمر تهران به کرمان تهران به گلپایگان تهران پایانه جنوب به آبادان تهران پایانه جنوب به الشتر تهران پایانه جنوب به الیگودرز تهران پایانه جنوب به اهواز تهران پایانه جنوب به ایذه تهران پایانه جنوب به برداسکن تهران پایانه جنوب به بروجرد تهران پایانه جنوب به بهبهان تهران پایانه جنوب به بوشهر تهران پایانه جنوب به بویراحمد یاسوج تهران پایانه جنوب به بیرجند تهران پایانه جنوب به خرم آباد تهران پایانه جنوب به خرمشهر تهران پایانه جنوب به خمین تهران پایانه جنوب به خوانسار تهران پایانه جنوب به دزفول تهران پایانه جنوب به دهدشت تهران پایانه جنوب به زاهدان تهران پایانه جنوب به سبزوار تهران پایانه جنوب به شیراز تهران پایانه جنوب به عسلویه تهران پایانه جنوب به ماهشهر تهران پایانه جنوب به مشهد مقدس تهران پایانه جنوب به ملایر تهران پایانه جنوب به نائین تهران پایانه جنوب به نطنز تهران پایانه جنوب به نهاوند همدان تهران پایانه جنوب به نورآباد لرستان تهران پایانه جنوب به هرند تهران پایانه جنوب به کاشان تهران پایانه جنوب به کاشمر تهران پایانه جنوب به کرمان تهران پایانه جنوب به گلپایگان