ترمینال جنوب تهران (خزانه)

ترمینال جنوب اولین ترمینال مسافربری ساخته شده در شهر تهران است. ترمینال جنوب جهت سهولت تردد اتوبوس ها از تهران به شهر های جنوبی کشور احداث گردید.

ترمینال جنوب در سال 1353 به علت رشد سفر های بین شهری و تحولات در نحوه ارائه خدمات مسافربری پایه ریزی گردید و در سال 1358 به بهره برداری رسید.    

مشخصات ترمینال جنوب

مساحت ترمینال جنوب بیش از 17 هکتار است و در سه طبقه ساخته شده است. مساحت طبقه همکف 8800 متر مربع می باشد و شامل 20 تعاونی و شرکت مسافربری است. در این طبقه غرفه کتاب و محصولات فرهنگی، قنادی، تنقلات، خرازی و بهداشتی، اتاق مادر و کودک، آکواریوم قرار دارد.
طبقه دوم که مساحتی در حدود 4200 مترمربع میباشد رستوران، سایت کامپیوتر پایانه، دفاتر دژبانی های ارتش، ناجا و سپاه قرار دارد.
طبقه سوم ترمینال جنوب  با مساحتی نزدیک به 620 مترمربع شامل قسمت های اداری، مدیریت پایانه، نمایندگی وزارت راه و... است. 

خرید بلیط اتوبوس از ترمینال جنوب

در گذشته مسافرانی که قصد سفر داشتند باید بلیط اتوبوس خود را مستقیما با مراجعه به ترمینال جنوب می خریدند. اما در حال حاضر مسافران می توانند بلیط خود را به صورت اینترنتی از ترمینال جنوب خرید کنند.

جهت خرید بلیط اتوبوس از ترمینال جنوب کلیک کنید.

تمامی اتوبوس های ترمینال جنوب به روز و کارآمدند و مطابق با استاندارهای روز تجهیز شده اند.

در طول روز حدود 20 هزار نفر به ترمینال جنوب مراجعه می کنند و بلیط اتوبوس خود را از این ترمینال میخرند. به طور تقریبی بیشتر از هشت میلیون نفر در سال به صورت رفت و برگشت بلیط خود را از ترمینال جنوب خرید میکنند.

شرکت های مسافربری مستقر در ترمینال جنوب

شرکت های مسافربری ایران پیما، همسفر، سیروسفر، رویال سفر، عدل،  در ترمینال جنوب مستقرند و شما می توانید بلیط اتوبوس خود، به مقصد مورد نظر را از شرکت مسافربری مورد نظرتان خرید کنید.
همچنین می توانید بلیط اتوبوس برای سفر های برون مرزی خود را نیز از ترمینال جنوب بخرید. ترمینال جنوب به کشورهای عراق، ترکیه، سوریه نیز سرویس میفرستد.

تماس با ترمینال جنوب

در صورت تمایل به رزرو بلیط با شماره تلفن های ترمینال جنوب تماس بگیرید:

ترمینال جنوب با 9 خط آماده پاسخگويی به مسافران محترم است. 9-55185501

آدرس ترمینال جنوب:  تهران - بزرگراه بعثت 

امکانات ترمینال جنوب

 • اتاق مادر و کودک
 • نمازخانه
 • تلفن گويا
 • درمانگاه و اورژانس
 • جايگاه سوخت
 • خوابگاه رانندگان
 • کلانتری 208
 • كارواش
 • پاركينگ
 • خودپرداز
 • ساير خدمات

 

جهت خرید بلیط اتوبوس از ترمینال جنوب کلیک کنید.

 

ترمینال جنوب


خرید بلیط اتوبوس از ترمینال جنوب تهران (خزانه)


تهران به آبادان تهران به آبدانان تهران به اراک تهران به اردستان تهران به اصفهان تهران به اقلید تهران به الشتر تهران به الیگودرز تهران به اهواز تهران به ایذه تهران به بدره تهران به برداسکن تهران به بروجرد تهران به بندر گناوه تهران به بندرعباس تهران به بهبهان تهران به بوشهر تهران به بویراحمد یاسوج تهران به بیرجند تهران به جم تهران به خرم آباد تهران به خمین تهران به خوانسار تهران به دزفول تهران به دهدشت تهران به زاهدان تهران به شهرکرد تهران به شوشتر تهران به شیراز تهران به عسلویه تهران به فسا تهران به ماهشهر تهران به مسجدسلیمان تهران به مشهد مقدس تهران به ملایر تهران به نطنز تهران به نهاوند همدان تهران به نورآباد لرستان تهران به هرند تهران به کاشان تهران به کاشمر تهران به کرمان تهران به کمیجان تهران به کوهدشت (لرستان ) تهران به گلپایگان تهران به گناوه تهران به گچساران دوگنبدان تهران پایانه جنوب به آبادان تهران پایانه جنوب به آبدانان تهران پایانه جنوب به اراک تهران پایانه جنوب به اردستان تهران پایانه جنوب به اصفهان تهران پایانه جنوب به اقلید تهران پایانه جنوب به الشتر تهران پایانه جنوب به الیگودرز تهران پایانه جنوب به اهواز تهران پایانه جنوب به ایذه تهران پایانه جنوب به بدره تهران پایانه جنوب به برداسکن تهران پایانه جنوب به بروجرد تهران پایانه جنوب به بندر گناوه تهران پایانه جنوب به بندرعباس تهران پایانه جنوب به بهبهان تهران پایانه جنوب به بوشهر تهران پایانه جنوب به بویراحمد یاسوج تهران پایانه جنوب به بیرجند تهران پایانه جنوب به جم تهران پایانه جنوب به خرم آباد تهران پایانه جنوب به خمین تهران پایانه جنوب به خوانسار تهران پایانه جنوب به دزفول تهران پایانه جنوب به دهدشت تهران پایانه جنوب به زاهدان تهران پایانه جنوب به شهرکرد تهران پایانه جنوب به شوشتر تهران پایانه جنوب به شیراز تهران پایانه جنوب به عسلویه تهران پایانه جنوب به فسا تهران پایانه جنوب به ماهشهر تهران پایانه جنوب به مسجدسلیمان تهران پایانه جنوب به مشهد مقدس تهران پایانه جنوب به ملایر تهران پایانه جنوب به نطنز تهران پایانه جنوب به نهاوند همدان تهران پایانه جنوب به نورآباد لرستان تهران پایانه جنوب به هرند تهران پایانه جنوب به کاشان تهران پایانه جنوب به کاشمر تهران پایانه جنوب به کرمان تهران پایانه جنوب به کمیجان تهران پایانه جنوب به کوهدشت (لرستان ) تهران پایانه جنوب به گلپایگان تهران پایانه جنوب به گناوه تهران پایانه جنوب به گچساران دوگنبدان