بعضی وقتا ممکنه سفری که میخواین با اتوبوس برین خیلی طولانی و کسل کننده باشه ولی نگران نباشین ما بهتون میگیم که چطور از پسش بر بیاین.

توصیه های زیر رو برای داشتن یه سفر بی دغدغه با اتوبوس در شب در ذهن داشته باشین.

  • انتخاب زمان مناسب برای سفر

اتوبوسهایی که در صبح و یا در آخرای شب حرکت میکنن، کمتر شلوغ هستن و امکان اینکه تو اتوبوس صندلی کناریتون خالی باشه هست. اگر خوش شانس باشین و در اتوبوس صندلی کنارتون خالی باشه اونوقت میتونین رو دو تا صندلی لم بدین و بخوابین. از طرف دیگه سفر کردن در شب این حسن رو داره که بدن شما به طور نا خود آگاه و بر اساس عادت احساس خواب آلودگی و خستگی داره و باعث میشه که راحت تر تو مسیر بخوابین و طولانی بودن مسیر اذیت تون نکنه. ترافیک راه هم در شب کمتره و باعث میشه زودتر به مقصد برسین.

زمان سفر

  • یه بالش سفری کوچک همراهتون باشه

یه بالش کوچک و نرم تو سفر دنبال داشته باشین و وقت خواب اون رو پشت گردنتون بذارین، اینکار از گرفتگی عضلات گردن جلوگیری می کنه. برای  خوابیدن یادتون نره صندلی رو تا اخر به عقب بکشین.

  • یه  کیسه مواد غذایی دنبالتون باشه.

حتما مقداری خوراکی دنبالتون باشه چون ممکنه توی راه گرسنه بشین و تا رسیدن به توقفگاه بعدی اتوبوس گشنه بمونین.

  • وقت خواب کیفتون رو روی پاهاتون بذارین

وقتی که در یه مکان عمومی میخوابین حواستون به وسیله هایی که همراتون دارین باشه. بهتره همه اونا رو در کیف دستیتون بزارین و وقت خواب کیف رو روی پاتون بذارین.

  • لباس به اندازه بپوشین

در اتوبوس این امکان براتون نیس که بتونین خیلی راحت وسایل سرمایشی و گرمایشی رو خاموش، روشن و یا کم و زیاد کنین. برای همین باید حواستون باشه که اگه در تابستون سفر میکنین لباس زیاد نپوشین چون ممکنه که گرمتون بشه و دمای هوای داخل اتوبوس بالا باشه و در زمستان هم لباس گرم همراهتون باشه که اگه سردتون شد بتونین بپوشین.

  • وسایل الکترونیکی تون رو شارژ کنین

گوش دادن به موسیقی می تونه به شما کمک کنه خواب شبانه ای بهتری داشته باشین، پس مطمئن بشین که وسایل الکترونیکی که همراهتونه رو کامل شارژ کرده باشین تا بین راه خاموش نشن.

  • داروهاتون رو همراه داشته باشین

یادتون باشه داروهایی که میخورین رو همراهتون داشته باشین تا سر موقع مصرف کنین. اگه آدمی هستین که سخت خوابتون میبره میتونین یه قرص خواب همراه خودتون ببرین و اگه لازم شد بخورین.

  • در مورد شرکت مسافربری که با اون سفر میکنین تحقیق کنین.

شرکت های مسافربری زیادی هستن که در طول شبانه روز به همه شهرها اتوبوس میفرستن اگه میخواین سفر ایمن تری داشته باشین شرکتی را انتخاب کنین که دارای سابقه بیشتریه و از اتوبوس ها ی مدرن و به روز استفاده میکنه.

  • تفریحات سرگرم کننده همراه داشته باشین

در بین راه وسایل سرگرمی همراه داشته باشین تا اگه حوصلتون سر رفت بتونین خودتون رو با اونا سرگرم کنین.

تفریح در سفر

با رعایت موارد بالا میتونین یه سفر ایده آل رو با اتوبوس تجربه کنین. اگه تصمیمتونو برای سفر شبانه با اتوبوس گرفتین میتونین بلیط اتوبوس تون رو از سایت پایانه ها خرید کنین. پایانه ها بهترین و ارزون ترین سرویس های اتوبوس رو در شبانه روز بهتون ارائه میده و میتونین با تخفیف های ویژه بلیط اتوبوس مورد نظرتون رو بخرید.