پس بهتره برای سفر طولانی با اتوبوس موارد زیر رو بدونین.

در ادامه با پایانه ها همراه بشین تا شما رو با 10 نکته کلیدی در سفر طولانی با اتوبوس آشنا کنه.

1- صرفه جویی در هزینه ها

یه اصل کلی در خرید بلیط داریم و اون اینه که  هر چقدر زودتر بلیط مون رو رزرو کنیم پول کمتری پرداخت میکنیم و استرس هم کمتره.

خصوصا درتعطیلات که به خاطر ترافیک زیاد مسافران، بلیط های ارزون و با تخفیف ویژه سریع فروخته می شن. اگر میخواین در وسط هفته سفر کنین شرایط یه کم بهتره و میتوانین دیرتر بلیط تون رو رزرو کنین.

سفرهای اتوبوسی طولانی

2- استرس سفر

سفر های اتوبوسی بدون مسیر بین راهی رو انتخاب کنین تا کمتر بین راه توقف داشته باشین و وقت کمتری ازتون هدر بره.

3- چاپ بلیط سفر

بهتره بلیط سفرتون رو چاپ کنین و دنبالتون داشته باشین.

4-  زمان سفر- از زمان استفاده کنین و اونو هدر ندین

قبل از شروع سفر با اتوبوس به فکر باشین که چطور میتونین از زمانی که داخل اتوبوس هستین استفاده کنین.

مثلا

  • کتاب و مجله و یا روزنامه همراهتون باشه.
  • لیست کارهاتون همراهتون باشه مثل زنگ زدن به فامیلا، کارکردن روی مقاله ، سخنرانی و یا درست کردن کارت دعوت برای تولد. اینطوری میتونین هر کاری رو که دوس داشتین در اتوبوس انجام بدین.
  • قطعا در سفر طولانی پیش  میاد که بخواین داخل اتوبوس چشاتونو ببندین و یا بخوابین. برای همین ماسک چشم  و یه بالش کوچیک همراه داشته باشین.

5- وسایل سفرتونو با دقت انتخاب کنین

یادتون باشه وقتی که با اتوبوس در مسیر های طولانی سفر میکنین باید چمدونتون رو تحویل بدین و در طول سفر نمیتونین راحت بهش دسترسی داشته باشین و وسایلی که داخلش گذاشتین و بردارین.

هر چیزی که در راه بهش احتیاج دارین رو داخل کیف دستی تون بذارین. اگه میخواین از سفرتون لذت ببرین باید همه چیز رو در دست داشته باشین.

در ادامه بعضی از وسایل ضروری که باید دنبالتون باشه را می گیم:

  • غذا و نوشیدنی
  • شارژر
  • پاور بانک
  • هدفون
  • بالش سفر
  • کتاب، مجله، روزنامه

6- وقت شناس باشین

سعی کنین سر وقت به ترمینال برین، یادتون نره اتوبوس منتظر اومدن شما نمیمونه. اگه در مورد آب هوای محلی که سفر میکنین اطلاعی ندارین بهتره یه نقشه از اونجا تهیه کنین. در طول راه میتونین نگاهی به نقشه بندازین و با مقصدی که دارین سفر میکنین بیشتر آشنا شین.

سفرهای اتوبوسی طولانی

7- آب و غذا

باخودتون غذا و نوشیدنی هایی که دوس دارین رو همراه داشته باشین. حواستون باشه که بوی غذاتون بقیه مسافرا رو اذیت نکنه. البته بعضی از اتوبوس ها در بین راه به مسافرا غذای رایگان میدن.

8- چمدونتون رو فراموش نکنین

وقتی چمدونتون رو به راننده تحویل میدین حواستون باشه که اونو کجا میزاره اینطوری بعد از پیاده شدن از اتوبوس و تحویل گرفتن چمدونا میتونین چمدونتون رو از بین بقیه چمدونا راحت تر پیدا کنین.

البته نباید تو کار راننده دخالت کنین.

9- تجربیات خودتون رو به اشتراک بذارین.

اگه تونستین موارد بالا رو عملی کنین قطعا یه سفر لذت بخش رو با اتوبوس دارین. بهتره تجربیات خودتون رو با بقیه در میون بذارین.

10- استفاده از وبسایت پایانه ها(payaneha.com)

سفر های اتوبوسی طولانی در حال رشده و روز به روز تعداد مسافرایی که با اتوبوس به مقصد های دور سفر میکنن زیاد میشه. ما در سایت پایانه ها بهترین و معتبر ترین شرکت ها رو کنار هم چیدیم و شما رو دعوت میکنیم که برای داشتن خاطره ی سفر طولانی خوب  با اعتماد کامل بلیط اتوبوس خودتون رو از ما بخرید.

با این توصیه ها امیدواریم که سفر اتوبوسی خوبی داشته باشین و بتونین بهترین، مناسب ترین و ارزونترین بلیط را از پایانه ها بخرین و خاطره خوبی رو داشته باشین.