همه میدونیم که تابستان فصل سفر است. فرقی نمیکه که چند سالمون باشه و یا اینکه تعطیلاتمون در چه وقتی ازسال باشه همه ما سفر تابستانی رو دوست داریم. هر مقصدی هم با توجه به جذابیت هایش، طرفداری های خودش رو داره.

سفر در تابستان-

اما نباید فراموش کنیم که  رعایت چند تا نکته ساده و مهم، میتونه سفر تابستانی بهتری رو برای ما رقم بزنه. در ادامه با ما همراه شوید:

برای سفر تابستانی با خود چه وسایلی ببریم؟

با توجه به مقصد سفرتابستانی تون، وسایل مختلفی را نیاز دارید. ولی بهتره حتما وسایلی که در ادامه میگیم  رو همراه داشته باشید.
همه می دونیم که در هوای گرم تابستان لباس های خنک و سبک مناسبند و لباس های پلاستیکی و چسبان باعث جلوگیری از عرق کردن طبیعی بدن می شوند و بر سلسله اعصابمان تاثیر می گذارن، لباس هایی بپوشید که راحت شسته و خشک شوند.

سفر تابستانی

آب و هوای شهرهای ساحلی عموما مرطوب و شرجی هستش و اگر به این مناطق در تابستان سفر می کنید، حتما از لباس های نخی استفاده کنید.
اگه مقصد سفر تابستانی شما شهرهای ساحلی هست سامانه پایانه ها پیشنهادات متنوعی به شما ارائه میدهد و میتونید به سرعت و آنلاین بلیط اتوبوس خودتون را خرید کنید. 
لزومی نداره برای سفر تابستانی چمدانتان رو سنگین کنید.
تابستان فصل حراج و خرید است، احتمال ولخرجی رو در نظر بگیرید و مطمئن باشید می تونید از لباس های تازه خریداری شدتون در همون شهر استفاده کنید.
انتخاب کفش راحت در سفر تابستانی از واجباته. مطمئنا با کفش کتانی نمیتونید روی شن های ساحل راه برید، چون علاوه بر این که پاها رو خیلی داغ میکنه باید چندین بار کفش ها رو بشویید تا از شر شن ها خلاص بشید. یک جفت صندل و یا کفش تابستونی همراه داشته باشید. اگر قصد پیاده روی های طولانی دارید، به کفش کتانی هم نیاز دارید.
کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، کلاه، بدون این سه مورد هرگز بار سفر های تابستانی تون رو نبندید.
یکی دوتا کیسه پلاستیکی همراهتون داشته باشید. موقع ترک ساحل و در مواجه با لباس های خیس و شنی به دردتون می خوره. به غیر از این، می تونید لباس های تمیز و کثیف رو با کیسه از هم جدا کنید و همه رو پیش هم توی چمدان نگذارید.
اگه بطری های کوچک آب معدنی رو دوست ندارید، یک بطری یا لیوان در دار که بتونید گوشه کیفتان حملش کنید، همراه ببرید. در طول تابستان باید به طور مرتب آب بنوشید و شاید همه جا لیوان شخصی و یا آب تمیز در دسترس نباشه.
سعی کنید غذاهای خیلی چرب و سنگین در برنامه غذاییتون نباشه. میان وعده های سبک بخورید. میوه های تازه و سبزیجات را هم یادتون نره.
از بهداشت رستورانی که می خواهید اونجا غذا بخورید مطمئن شوید. با یه نگاه به ظاهر رستوران می تونید متوجه وضعیت آشپزخانه اش هم بشید. بهتره از فروشنده های دوره گرد، مواد غذایی نخرید. چون در معرض هوای آزاد بودند و احتمال فاسد شدنشون بیشتره.

سفر تابستانی

خیلی در معرض تابش خورشید نباشید. جاهای خنک و سایه رو برای استراحت انتخاب کنید. کیف دستی خودتون رو سنگین نکنید. گرمای هوا و کیف سنگین و شهری که خوب بلدش نیستید، می تونه بیش از حد شمارو کلافه کنه.
گرما زدگی یکی دیگه از مشکلاتیه که مسافران و طبیعت گردان با اون درگیر هستند. البته در اکثر موارد این گرما زدگی ها اصولا گرما زدگی نیست و با استراحت کوتاهی رفع میشه، اما گاهی گرما زدگی های کاملا جدی پیش میاد که عدم برخورد صحیح با آنها به راحتی می تونه عوارض جبران ناپذیری را ایجاد کنه.

حالا که با موارد ضروری برای سفر تابستانی آشنا شدید بهتره مقصدتون رو انتخاب کنید و بلیط اتوبوس خودتون را از سامانه خرید اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها بخرید.