توصیه هایی جهت سفری دلنشین همراه با کودک درمسیر های طولانی

سفر با اتوبوس راهی مناسب برای سفر با کودکان پنج سال به بالا و نوجوان است چرا که آنها به راحتی با خوراکی های بین راه و بازی هایی که همراه آورده اند سرگرم می شوند و اما سفر اتوبوسی برای کودکان خردسال و نوزادانی که هنوز حتی توانایی حفظ  تعادل خود را ندارند دشوار است. اتوبوس در بعضی اوقات تکان  می خورد و در این مواقع شما مجبورید کودکان را محکم در آغوش بگیرید.
اگر مجبورید همراه کودکتان سفری طولانی مدت با اتوبوس داشته باشید مطمئن شوید که هر آنچه نیاز دارید را همراه خود دارید: نوشیدنی- غذا- کتاب و وسایل بازی .

سفر با کودکان-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

معمولا اتوبوس های مسافربری شلوغ هستند و پر از مسافر. این شرایط برای کودک نا خوشایند است و ممکن است شما مجبور باشید در کل سفر کودکتان را در آغوش بگیرید.
اگر سن کودک شما بالای 2 سال است حتما برای او بلیط بخرید تا مجبور نباشید در کل سفر روی زانو شما بنشیند. آب و غذای مورد علاقه او را به مقدار لازم همراه داشته باشید و اگر درطول شب سفر میکنید برایش  لباس گرم همراه داشته باشید. اگر سفر خیلی طولانی مدتی در شب در پیش دارید بهتر است دو صندلی برای کودکان خرید کنید تا در طول شب به راحتی در بین راه بخوابد.
بعد از پایان یافتن سفر تلاش کنید برای کودک محیط آرامش بخش و دلنشینی ایجاد کنید چرا که اگر برای کودک خاطره خوشی از سفر با اتوبوس نسازید در سفر بعدی با اتوبوس به محض دیدن ترمینال شروع به نق زدن میکند و از سفر با اتوبوس اجتناب می کند.