روش های پیشگیری از کمردرد در سفرهای اتوبوسی


 بلافاصله احساس راحتی را برای خود تامین کنید.


مطمئن شوید که از لحظه ای که شما سفر خود را تنظیم می کنید راحتی را برای خود فراهم نمایید کوچکترین محرک در آغاز سفر می تواند به شروع درد در ادامه سفر تبدیل شود.
کیف پول خود ، تلفن همراه و یا هر چیز دیگری در جیب عقب خود را خارج کنید.
صاف بنشینید و زانوها را کمی بالاتر از باسن خود قرار داده و چانه خود را کشیده نگه دارید به طوری که سر شما مستقیماً در بالای ستون فقرات شما واقع باشد.
بالش تخصصی که می تواند به درد سیاتیک یا درد کمر کمک کند وجود دارد معمولاً بالشتک های در دسترس از مواد فوم ساخته شده است شما همچنین می توانید یک بالش کوچک و یا یک روسری را بین پایین کمر خود و صندلی برای حمایت قرار دهید.


از اتوبوس پیاده شده و در اطراف حرکت کنید.


ستون فقرات شما برای حرکت طراحی شده است. نشستن در یک موقعیت ،  سبب سفت کردن عضلات پشت شما و می تواند به عدم حرکت و احتمالاً اسپاسم عضله منجر شود در صورت امکان، در توقف گاه ها از اتوبوس پیاده شوید و اندکی راه روید.
در بین متوقف کردن ورزش، سعی کنید کمی صندلی خود را حرکت دهید حتی 10 ثانیه حرکت و کشش بهتر از هنوز نشستن است حداقل هر 15 تا 20 دقیقه صندلی خود را کمی تغییر موقعیت دهید پمپ کردن مچ پا جریان خون را حفظ و کشش عضلات همسترینگ شما را بهبود می بخشد.


بسته سرد به همراه داشته باشید.


اگر شما درد پشت دارید ممکن است یک ایده خوب به همراه داشتن یک کیسه یخ یا بسته سرد به همراه خود در ماشین باشد.
بیشتر کمر دردها با التهاب همراه است استفاده از یک بسته سرد می تواند التهاب، درد و بی حس بافت را کاهش دهد لطفا به یاد داشته باشید که همیشه از یک حوله و یا سد محافظ دیگری برای جلوگیری از سوختگی با یخ استفاده نمایید.


 عضلات خود را گرم کنید.


گرم کردن قسمت پایین در پشت برای بسیاری از مردم یک راه خوب برای کاهش درد در یک سفر جاده طولانی است.


ستون فقرات خود را با پای خود حمایت کنید.


حمایت از ستون فقرات خود را با پایین و بالا بردن اهرم پای خود را شروع کنید پای خود را باید در یک سطح سفت و در ارتفاع مناسب برای جلوگیری از انتقال تنش به کمر قرار دهید ایده آل این است که زانوی خود را در یک زاویه صحیح قرار دهید این به این معنی است که اگر صندلی شما بیش از حد بالا است بهتر است یک زیر پایی در زیر پاهای خود قرار دهید.


مشغول تفریح و سرگرمی بشوید.


سرگرم کردن و به کار گرفتن ذهن خود برای کاهش درد مفید است.
شما به عنوان مسافر چند انتخاب را می توانید داشته باشید با تفکر، خواندن ذهن خود را مشغول نگه دارید سعی کنید یک جدول کلمات متقاطع پازل جدید، یک برنامه جدید و یا بازی های الکترونیکی را امتحان کنید .اما داشتن چیزی برنامه ریزی شده برای اشغال ذهن می تواند در سفر شما مفید باشد.
سفر خوشی داشته باشید.