در میان تمامی ماه های سال اردیبهشت ماه بعضی نقاط ایران دیدنی تر می شوند پس بهتر است که این ماه را برای سفر از دست ندهید حتی سفری یک روزه در دل طبیعت.
در ادامه ما برخی از دیدنی های ایران را به شما معرفی خواهیم کرد که دیدن آن در ماه زیبای اردیبهشت خالی از لطف نیست: 

۱ . دشت لار

دشت لار در کوهپایه ی قله ی دماوند واقع شده است. گیاهان دشت لار و بلندی های دربرگیرنده آن، گوناگونی چشمگیری دارند. شماری از این گیاهان خوراکی و دارویی است که در اردیبهشت ماه دوستداران سبزی چین را فرامیخواند. گون، خرگوشک، آویشن، پیازک، قارچ وحشی، کاسنی، گلپر، شیرین بیان، باریجه، چای کوهی، بارهنگ و والک نمونه هایی از گیاهان دشت لار است. زنبق وحشی بنفش و ارغوانی و مرغک و گل زرد و شقایق دشت لار را در بهار رنگارنگ کرده و زیبایی آن دوچندان میشود. 

دشت لار-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

۲ . دشت لاله های واژگون گلستان کوه خوانسار

دامنه های گلستان کوه خوانسار صاحب یکی از دشت های زیبا و منحصر به فرد پوشیده از لاله های واژگون است. این منطقه ی طبیعی در فصل بهار مملو از لاله های سرخگون میشود. عمر این گلها بسیار کوتاه است و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواخر همین ماه پایان میپذیرد. گلستانکوه علاوه بر منطقه ی گردشگری، منطقه تحقیقاتی در زمینه گیاهشناسی و گیاهان دارویی نیز به کار میرود.

لاله های واژگون-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

۳ . دشت دریاسر

سطح این دشت که در شهرستان تنکابن قرار دارد در فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه پر از گلهای زرد رنگی میشود که درمیان چمن های سبز چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. ده ها چشمه ی زیبا نیز در کف این دشت وجود دارند و این مکان در بین ۴ کوه محصور شده است. این دشت به بهشت اردیبهشت ایران معروف است.

 دشت دریا سر-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

۴ . آبشار ورزان

آبشار ورزان در استان گیلان قرار دارد. آب رودخانه ی ورزان یکی از شاخه های اصلی رودخانه لیساراست که از چشمه های ییلاق سرچشمه گرفته و در مسیر خود هنگام ریزش از صخره های عظیم ورزان آبشاری دیدنی که ارتفاع آن بیش از ۳۰متر است را تشکیل میدهد. در این منطقه در فصل بهار شقایق شکوفه میزند و آبشار به پرآب ترین زمان خود میرسد.  

آبشار ورزان-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

۵ . دریاچه  مارمیشو

دریاچه ی مارمیشو در استان آذربایجان غربی واقع است. مسافت زیاد این دریاچه از ارومیه باعث شده که هنوز هم طبیعت آن بکر باقی بماند. این دریاچه که در مسیر رودخانه ای پرآب قرار گرفته در فصل بهار دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی است. دور دریاچه پر از درختان بید است و اطراف آن به وفور درختان بلوط، بنه، گلابی، زالزالک، بادام، صنوبر و سایر درختچه ها یافت میشوند. حیات جانوری آن نیز خرس، روباه، گرگ و خرگوش است. ضمن اینکه این دریاچه پراز ماهی قزل آلاست. زیباترین ماه این دریاچه اردیبهشت می باشد.

دریاچه مارمیشو-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

سامانه پایانه ها بهترین و متنوع ترین سرویس های تخفیف دار را برای سفر  در اردیبهشت به شما پیشنهاد میدهد.  مسافران عزیز میتوانید بلیط اتوبوس خود را همراه با تخفیف و با نازل ترین قیمت از سامانه پایانه ها خرید  نمایید.