سفر کردن فرصتی برای دیدن جاذبه های دیدنی شهرهای مختلف  

1- غار ویتومو گلورم

غار ویتومو گلورم (Waitomo Glowworm) واقع در شمال جزیره نیوزیلند، یکی از زیباترین غارهای جهان به شمار می رود. بعضی‌ها به خاطر زیبایی غیر قابل وصف، نام «بهشت روی زمین» بر آن نام نهاده‌اند.
یکی از دلایل زیبایی خیره‌کننده این غار، وجود تعداد بسیار زیادی کرم شب تاب است که منحصراً در نیوزیلند یافت می‌شود. این کرم ها برای جذب حشرات کوچک جهت تغذیه، از خود نور ساطع می‌کنند و در شب، منظره حیرت‌انگیزی می‌آفرینند. تماشای این غار در شب هنگام که تعداد بی‌شماری کرم به سقف و دیوارهای غار آویزان می‌شوند و به نورافشانی می‌پردازند، مناظر بدیعی ایجاد می‌کند که شاید هیچ‌گاه از یاد گردشگرانی که با قایق در غار به گشت و گذار مشغول هستند پاک نشود.

غار ویتومو گلورم-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

2. رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس

معمولاً کسانی که نسبت به غارها آشنایی چندانی ندارند، غارها را مکانی پر از صخره و سنگ تصور می‌کنند و شاید کمتر احتمال بدهند که در آن‌ها بتوان از رودخانه و جریان آب سراغ گرفت.
به این افراد پیشنهاد می‌شود از یکی از شگفت‌انگیزترین غارهای جهان، یعنی رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس(Puerto-Princesaکه در شهر پالاوان (Palawan) فیلیپین واقع‌شده، بازدید کنند. این رودخانه زیبا و مرموز که در زیرزمین جاری است، چندین کانال مختلف دارد. در طول سال‌های متمادی، شکل‌گیری صخره‌ها و مواد معدنی موجود در غار، مناظر زیبایی را خلق کرده است. قایق‌های پارویی خالی در دهانه غار منتظر گردشگرانی هستند که می‌خواهند طول این رودخانه پر صخره را که پوشیده از استالاکتیت است بپیمایند. این رودخانه زیرزمینی در پارک ملی پورتو پرنسس قرار گرفته است. پارک مزبور در فهرست «عجایب هفت گانه طبیعی زمین» یونسکو قرار دارد.

رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

3. غار بارتون کریک

غار بارتون کریک (Barton Creek) یکی از جاذبه‌های زیرزمینی کشور بلیز (Belize) واقع در آمریکای مرکزی است. طبق شواهد باستانی، مایاها از این غار به عنوان مکانی برای دفن اموات خود استفاده می کرده‌اند.
با گذشت قرن ها از انقراض تمدن مایا، هنوز هم بقایای انسانی در داخل غار قابل مشاهده است. این غار با صخره‌های شگفت‌انگیز و تاریخ منحصر به فردی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

غار بارتون کریک-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

4. غار هاریسون

در کشور جزیره‌ای باربادوس (Barbados) واقع در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی، غارهای طبیعی زیادی وجود دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها غار هاریسون (Harrison) است. فرسایش طبیعی صخره‌های آهکی غار در طی صدها هزار سال، باعث به وجود آمدن تعداد زیادی راهرو و تونل تو در تو شده که جلوه شگفت‌انگیزی به غار بخشیده است. گردشگران با استفاده از تراموا می‌توانند در این راهروهای زیبا حرکت کنند. به این تابلوی نقاشی، استالاکتیت ها و استالاگمیت هایی با اشکال عجیب و غریب که بر اثر حرکت آب در غار پدید آمده را نیز اضافه کنید. دسترسی آسان به غار هاریسون یکی از مزیت‌های آن به شمار می رود و به همین دلیل غارنوردان آماتور به راحتی می‌توانند در آن تفرج کنند.

غار هاریسون-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

5. غار فونگ نا

غار فونگ نا (Phong Nha)، دومین غار بزرگ ویتنام، در میان پارک ملی فونگ نها-که بانگ (Phong Nha Ke Bang)قرار دارد. این پارک با دارا بودن ۲۰۰۰ کیلومترمربع مساحت، جزو میراث‌های جهانی یونسکو محسوب می‌شود. غار فونگ نا نیز در سایت میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. در پارک مزبور بیش از ۳۰۰ غار وجود دارد ولی تنها بخشی از این غارهای طبیعی مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است.
علیرغم وجود چنین شبکه گسترده زیرزمینی، گردشگران فقط به بازدید از یک مایل اول غار مجاز هستند.

غار فونگ نا-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

6. غار ماموت

غار ماموت (Mammoth) در ایالت کنتکاکی آمریکا، یکی از دیدنی‌ترین و سهل‌الوصول‌ترین غارهای آمریکاست. این غار با داشتن طولی برابر با ۳۵۰ مایل، طولانی‌ترین غار جهان به شمار می رود. در غار ماموت، ماهیان کوری که در تاریکی و فضای بدون نور می‌توانند زندگی کنند، یافت می‌شود. همچنین این غار دارای تونل ها و راهروهای بی‌انتهایی است و به همین دلیل، مکانی بسیار مناسب برای غارنوردان تازه‌کار، گردشگران و پژوهشگران کنجکاو محسوب می‌شود.

غار ماموت-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

7. غار کارلزبد

غار کارلزبد (Carlsbad) واقع در پارک ملی ایالت نیومکزیکو، یکی دیگر از غارهای پرطرفدار آمریکا به شمار می رود. این غار با ۴۴ کیلومتر طول، در کوه‌های گوادلوپ (Guadeloupe) در جنوب نیومکزیکو قرار دارد.
فرسایش آب در طول صدها هزار سال، باعث شده صخره‌های زیبا و هنرمندانه‌ای در سراسر این غار تراشیده شود و همچون تابلو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد یکی از جاذبه های جالب این غار مسیر ورودی آن است. 

غار کارلزبد-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

8. غار گونونگ مولو

در اعماق جنگل‌های بورنئو، پارک ملی گونونگ مولو قرار دارد که بهترین وسیله برای رفت‌وآمد به آن، هواپیماست. این پارک دارای چهار غار قابل بازدید است که گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت می‌توانند از سیر و سیاحت در آن‌ها لذت ببرند. کسانی که می‌خواهند به عمق غار گونونگ مولو (Gunung Mulu) سفر کنند، باید از مقامات مربوطه کسب اجازه نمایند و این کار را با همراهی و نظارت راهنماهای آموزش‌دیده انجام دهند.

غار گونونگ مولو-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

9. غار کنگو

غار کنگو (Cango) در استان کیپ غربی در جنوب آفریقای جنوبی واقع‌شده است. این غار یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعت زیرزمین و همچنین یکی از سهل‌الوصول‌ترین غارهای قاره آفریقاست.
استالاگمیت های بزرگ و نیز تونل‌های بزرگ از مشخصه‌های غار کنگو به شمار می رود. به منظور تأمین امنیت گردشگران و سهولت گردش در غار، مسیرهای پیچیده غار با استفاده از چراغ‌های متعددی روشن و نورانی شده است. در این غار معمولاً برگزاری یک سری «تورهای پیشرفته» برای کسانی که به صخره‌نوردی و گشت و گذار بیشتر در غار تمایل دارند، ارائه می‌شود. غار کنگو یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگرانی است که به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

غار کنگو-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-

10. غار کریستال‌ها

این یک مجموعه فیلم تخیلی نیست! این غار واقعی واقع شده ۳۰۰ متر پایین تر از کویر Chihuahuan در Naica،مکزیک است. و واقعا با کریستال‌های غول پیکری پر شده است که شاید تنها در سیارات بیگانه یافت شود! آنچه باعث حیرت و تعجب شما می‌شود آن است که بدانید غار کریستال‌ها (Cueva de los Cristales)، دارای بزرگترین کریستال های طبیعی دنیاست که طول بعضی به بیش از ۱۰ متر می‌رسد. قدمت این غار به ۵۰۰ هزار سال می‌رسد. دمای این غار حدود ۵ درجه سانتی‌گراد است و یکی از دلایل شفاف بودن این کریستال‌ها است.

غار کریستال‌ها-خرید بلیط اتوبوس- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس-پایانه- بلیط اتوبوس-