اتوبوس vip

اگر عازم سفری هستید که قرار است بیش از چهار ساعت در مسیر باشید مهم‌ترین کاری که شما باید پیش از سفر انجام دهید انتخاب ناوگانی مناسب می‌باشد. در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین نمونه‌ سرویس‌های زمینی را که به آن اتوبوس vip یا تخت شو گفته می‌شود مورد بررسی قرار دهیم. در اتوبوس های vip تجهیزات مختلفی ایجاد شده است که مسافران در طول سفر اذیت نشوند و با کمترین سختی به سفر خود پایان دهند به عبارتی با انتخاب اتوبوس های vip بهترین سفر را با آسودگی تمام تجربه خواهید کرد.
در ابتدا باید بگوییم اتوبوس‌های تخت شو یا وی‌آی‌پی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار هستند و به نسبت دیگر اتوبوس‌ها در دسته بالاتری قرار می‌گیرند. آنچه که منجر به متفاوت‌بودن و پرطرف‌دار شدن این اتوبوس‌ها در میان دیگر ناوگان‌ها شده است وجود امکانات خاص در آن‌ها می‌باشد.

صندلی‌های اتوبوس vip
تعداد صندلی‌های اتوبوس vip با وجود اینکه ظرفیت داخلی بسیاری دارند محدود است. به طور واضح‌تر در این مدل ناوگان‌ها تنها ۲۰ الی ۲۵ عدد صندلی بافاصله از یکدیگر وجود دارد. از دیگر خصوصیات صندلی‌های اتوبوس تخت شو، ویژگی‌های تجهیز شده در آن می‌باشد. در واقع صندلی‌ها تا حدود ۱۴۵ درجه به‌وسیله دکمه‌ای که در گوشه آن قرار دارد به سمت عقب خم می‌شود. به‌علاوه در قسمت پایین آن زیرپایی نرمی تهیه شده است که مسافران می‌توانند خودشان آن را باز و بست کنند. در اتوبوس‌های vip صندلی‌ها به نحوی طراحی شده که اگر قرار است مدت‌زمان طولانی در مسیر باشید کمتر خسته شوید و به مهره‌های کمر و گردنتان فشاری وارد نشود. 

در اتوبوس‌های تخت شو امکانات دیگری مانند مانیتور شخصی، تهویه هوا، یخچال، پریز شارژر، وای‌فای، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تهیه دیده‌اند تا مسافران سفری با کمترین سختی داشته باشند. در ادامه دربارهٔ هرکدام تجهیزات به صحبت بیشتری خواهیم پرداخت.

مانیتور شخصی

پشت هر صندلی، مانیتوری نصب شده است که در داخل آن فیلم‌، اینترنت و برنامه‌های مختلفی وجود دارد. وجود مانتیتورها در این سرویس ها توانسته اوقات فراغت مسافران را در طول سفر پر کند. البته یادتان نرود حتما هنذفیری همراه خود داشته باشید که در صورت نیاز آن را به مانیتور وصل کنید و بدون آلودگی صدا به تماشای فیلم بپردازید.

یخچال

در اتوبوس vip کنار در دوم ورودی، یخچالی به همراه آب آشامیدنی خنکی قرار گرفته است تا مسافران در صورت نیاز از آن استفاده کنند. همچنین اگر خوراکی فاسدشدنی داشته باشند بتوانند در یخچال بگذارند.

شارژر USB

کنار مانیتورها یا صندلی هر شخص شارژر USB قرار دارد که دیگر مسافران نگران تمام‌شدن شارژ دستگاه‌های همراه خود نباشند و در صورت نیاز آن را شارژ کنند.

تهویه هوا

پنجره‌های اتوبوس vip برای وجود امنیت مسافران، امکان باز شدن آن‌ها وجود ندارد به همین خاطر دستگاه‌های تهویه را در اتوبوس‌های تخت شو به کار گذاشته اند. این دستگاه‌ها در طول مسیر مدام در حال کارکردن هستند تا هوای داخل ناوگان‌ها عوض کنند.

سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی

مسافران چه در فصل تابستان چه فصل زمستان قادرند بدون نگرانی با وجود اتوبوس‌های تخت شو راهی سفر شوند چرا که در این سرویس‌ها سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مجهزی ایجاد شده است.

اینترنت WIFI 

در برخی از اتوبوس‌های vip امکان دسترسی مسافران به اینترنت از طریق WIFI داده می‌شود. با داشتن اینترنت مسافران در سفر خود می‌توانند به مطالعه، تماشا فیلم، دانستنی‌ها، گشت گذار در فضای مجازی بپردازند و مدت‌زمان طولانی سفر خود را با سرگرمی‌های مختلفی سپری کنند.

صندلی تخت شو

نتیجه گیری

امروزه وجود اتوبوس‌های تخت شو منجر شده است بسیاری از مسافران حتماً نیازی به تهیه بلیط‌های هواپیما یا قطار نداشته باشند و به‌علاوه با کمترین سختی و بسیار سریع‌تر بتوانند به مقصد خود برسند. در این مطلب شما را با اتوبوس vip آشنا کردیم تا بتوانید بهترین سرویس را باتوجه‌به شرایط خود انتخاب کنید. گفتنی است؛ با مراجعه به سامانه بازارگاه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بلیت اتوبوس تخت شو خود را به‌صورت آنلاین خریداری کنید و در صورت کنسلی تا حداقل زمان مجاز ابطال، تنها با کسر 10 درصد جریمه در سایت استرداد نمایید.