سفر بین شهری با اتوبوس در کرونا برخلاف عقیده‌ی عده‌ای حتی از سفر با هواپیما در ایام کرونا امن‌تر است. چرا که با توجه به تحقیقات به عمل آمده بخاطر عدم تبادل هوا در هواپیما امکان ابتلا به این ویروس بسیار بالا و محتمل است.
مطابق دستور نهادهای نظارتی، باید در تمام نقاط پایانه ها  و ایستگاه ها و همچنین درون اتوبوس تابلوهای هشداردهنده و آموزشی نصب شود که در آنها به نکات زیر تاکید شده باشد:

  • رانندگان و پرسنل اتوبوس از ماسک استفاده کنند.
  • به هیچ وجه ظرفیت اتوبوس نباید به طور کامل پر شود.
  • بعد از اتمام هر سفر اتوبوس ضدعفونی شود.
  • داشتن ماسک و دستکش به تعداد کافی.
  • رعایت اصول بهداشتی در مورد بسته های غذایی که به مسافران داده می شود
  • توقف در استراحتگاه های بهداشتی و تایید شده.

نحوه گزارش تخلف کرونایی در اتوبوس

یکی از مهمترین عواملی که لازم است در سفر با اتوبوس در دوران کرونا رعایت کنیم پروتکل‌های بهداشتی است. رعایت این نکات به این مساله که چگونه در اتوبوس کرونا نگیریم کمک شایان توجهی خواهد کرد. بخشی از رعایت کردن پروتکل‌ها به عهده‌ی مسافران است اما بخش عمده‌ای از رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی در سفر با اتوبوس در دوران کرونا به عهده شرکت‌‌های حمل و نقل و همچنین رانندگان اتوبوس‌ها است. بنا بر اعلام سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای مسافران می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلف کرونایی در اتوبوس با ارسال عکس یا فیلمی کوتاه به سامانه 141 این موضوع را اطلاع دهند.

بنا بر اعلام این مرکز با رانندگان یا صاحبین اتوبوس‌های متخلف برخوردهای جدی خواهد شد. این مرکز پروتکل‌های سفر با اتوبوس در ایام کرونا را به این شرح اعلام کرده است: در اتوبوس‌های بین‌شهری باید فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شده و برای هر صندلی که کنار پنجره قرار دارد مسافر پذیرش شود و بسته‌های بهداشتی مانند ماسک و الکل  در اختیار مسافران قرار گیرد. تا آنجا که می توانید سفر نروید اما بهترین انتخاب اتوبوس است بدون شک بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا نرفتن به مسافرت و در کل عدم حضور در ازدحام و شلوغی است اما با گذشت دو سال از این پاندمی نمی توان انتظار داشت که افراد خود را در خانه زندانی کنند. بنابراین اگر شما هم مجبور به رفتن به مسافرت شدید و محدودیت‌ها به شما اجازه نداد که با ماشین شخصی خودتان به مسافرت بروید طبق آنچه گفته شد سفر با اتوبوس در دوران کرونا بهترین انتخاب به نظر می‌رسد. اگرچه حتی در صورت سفر با اتوبوس در دوران کرونا شما کاملا از خطر این ویروس در امان نخواهید بود و باید تمام پروتکل‌های بهداشتی را به دقت و با حوصله زیاد رعایت کنید.

با پایانه‌ها امن و بدون نگرانی از کرونا سفر کنید

تمام پروتکل‌ها و نکاتی که گفته شد نیاز به نظارت و بررسی پرسنل و سامانه‌های مربوطه دارد. اگر شما بلیط خود را از سایتی معتبر مانند پایانه‌ها خریده باشید بدون شک خیالتان نیز از بابت رعایت پروتکل‌ها راحت‌تر خواهد بود. وب سایت پایانه ها به عنوان معتبرترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، تجربه خرید آسان بلیط اتوبوس را برای شما فراهم کرده است. خرید بلیط اتوبوس از پایانه ها با چند کلیک و براحتی امکان پذیراست و شما می‌توانید بصورت آنلاین  از تمامی شرکتهای معتبر اتوبوسرانی کشور، برای مقصد مورد نظر بلیط بخرید. علاوه بر خرید بلیط اتوبوس در سایت پایانه ها شما می‌توانید اتوبوس و تاکسی سواری دربستی اجاره کنید. ارسال بار به صورت اینترنتی از دیگر خدمات پایانه هاست. چنانچه در هر یک از مراحل سوالی داشتید می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید.