اصولا فصل پاییز را فصلی عاشقانه و فصلی مناسب برای سفر می‌دانند. اگر شما هم قصد سفر دارید باید با بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز آشنا شوید تا بهترین انتخاب را برای یک سفر پاییزی لذت بخش انجام دهید. کشور ما به کشور چهار فصل شهرت دارد. به طوری که در ایران تمام فصل ها در تمام سال وجود دارد! اگر در تهران زمستان باشد در جنوب بهار است. و اگر در مشهد پاییز باشد، اردبیل زمستان را تجربه می‌کند. این ویژگی خاص و منحصر بفرد کشور ما را به کشوری مناسب برای مسافرت و لذت از مناظر طبیعی بدل کرده است. اگر شما هم اهل مسافرت پاییزی هستید بهتر است با بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز آشنا شوید.

1. دریاچه جنگلی چورت
دریاچه جنگلی چورت در شمال شرقی مازندران قرار دارد. در فصل  پاییز زیبایی آن بسیار قابل توجه است. این دریاچه به همین دلیل مقصد بسیاری از گردشگران بویژه گردشگران داخلی در پاییز است. نام قدیمی این دریاچه میانشه بوده است اما به دلیل فاصله کمی که از روستای چورت دارد امروزه همگان آن را با نام دریاچه چورت می‌شناسند. دریاچه چورت در اثر زلزله‌ای در سالیان بسیار دور و بسته شدن مسیر چشمه ای که در همین حوالی بود شکل گرفت، که باعث ایجاد منظره‌ای زیبا و طبیعی که امروزه وجود دارد شد. این دریاچه با پوشش گیاهی خاصی که دارد در فصل پاییز از رنگ‌های مختلفی برخوردار است که منظره این دریاچه را مانند فیلم‌های طبیعت‌گرایانه کرده است. این دریاچه تا شهر ساری فقط 50 کیلومتر فاصله دارد و از لحاظ دسترسی آسان نیز یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز محسوب می‌شود.

دریاچه جنگلی چورت

2.  جاده اسالم به خلخال
هرچند جاده اسالم به خلخال در تمام سال زیباست. اما طبیعت این جاده که استان گیلان را به استان اردبیل مرتبط می‌کند در فصل پاییز لطف دیگری دارد. دیدن رنگ‌های درختان این جاده در فصل پاییز شبیه به دیدن یک تابلوی نقاشی واقعی و زنده است. این جاده که 70 کیلومتر طول دارد هر ساله در فصل پاییز مهمان عکاسان و هنرمندان حرفه‌ای از سراسر کشور و حتی جهان است. اگر به دنبال مقصدی هستید که عکس‌هایی پاییزی و زیبا بگیرید فراموش نکنید که جاده اسالم به خلخال یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز است. جاده‌ای که در آن می‌توانید لحظات زیبای خود را با گرفتن عکس‌هایی فوق‌العاده برای همیشه ثبت کنید.

جاده اسالم به خلخال

3. روستای افجه
روستای افجه دارای زیبایی‌هایی دلپذیر و جذاب است. این روستا در 30 کیلومتری شمال شهر تهران واقع شده است. در اطراف این روستا و در بخش لواسانات دشت‌های دیگری مانند گرچال و قلعه ساکا نیز وجود دارد. دشت هویج از مرتفع‌ترین نقاط تهران است این دشت دارای ارتفاع 2500 متری از سطح دریاست. اگرچه این روزها هویجی در این دشت کاشته نمی شود اما در زمان های گذشته این منطقه یکی از مناطق اصلی کشور در کاشت هویج بوده است و علت نام‌گذاری این دشت نیز همین است. از دیگر جذابیت‌های این دشت باید به وجود انواع باغ‌های میوه اشاره کرد که در فصل پاییز بسیار زیبا و رنگارنگ می‌شوند. باغ‌های گیلاسی که بین آبشار پسچویک و دشت هویج وجود دارد، از دیگر بخش‌های زیبای این ناحیه از شهرستان شمیرانات است. این منطقه یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز محسوب می‌شود خصوصا برای کسانی که در شهر تهران حضور دارند.

روستای افجه

4. دشت لار
این دشت در شهر آمل و در سلسله جبار البرز واقع است. دشت لار دارای  تنوع گیاهی و جانوری بسیار متوعی است. این دشت به دلیل شرایط آب‌و‌هوایی خوبی که دارد در گذشته به عنوان ییلاق پادشاهان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از دیگر زیبایی‌های دشت لار می‌توان به گل‌های زرد و شقایق، گونه‌های جانوری مانند پلنگ، گرگ، عقاب، خرس قهوه‌ای و گراز اشاره کرد. اما مهمترین ویژگی این دشت، وجود آبشارهای متنوع است که در فصل پاییز و در ترکیب با رنگ‌های پاییزی درختان یک جلوه ی کاملا منحصر بفرد را تشکی می‌دهد. دشت لار از گسترده‌ترین دشت‌های کشور است که حدود آن از سطح چند شهر نیز فراتر می‌رود. اگر به جنگل علاقه مند هستید دشت لار یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز محسوب می شود.

دشت لار

5. جنگل ناهارخوران
جنگل نهار خوران در نزدیکی شهر گرگان واقع شده است. این جنگل تقریبا حدود 300 هکتار وسعت دارد. این جنگل و طبیعت افراد آن به بهشت ایران زمین شهرت دارند. جنگل نهار خوران در فصل پاییز طبیعت بی‌نظیر و رنگارنگی دارد و دلیل نام گذاری این جنگل به نهار خوران این بوده است که در گذشته مسافران خانه خدا که از شمال کشور به این سفر می‌رفتند از این مکان عبور می‌کردند و این جنگل مکانی برای استراحت و صرف نهار و شام مسافران بوده است. درختان افرا پلت، گیلاس وحشی، درختان ممرز، ازگیل و بلوط تنوع گیاهی این جنگل و همچنین خفاش، راسو، جغد و عقاب تنوع حیوانی این بهشت خدادای را تشکیل داده است. اگر به دنبال یکی از  بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز برای عکاسی هستید بدون شک جنگل نهارخوران انتخابی مناسب است.

ناهارخوران

انتخاب سایت معتبر برای خرید بلیط؛ سفر لذت بخش‌تر

برای داشتن سفری لذت بخش استفاده از اتوبوس‌های باکیفیت و استاندارد بسیار حائز اهمیت است. برای این که خیال شما از بابت استاندارد بود و همچنین امنیت اتوبوس راحت باشد بهتر است از سایتی معتبر مانند پایانه ها بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید.
وب سایت پایانه ها به عنوان معتبرترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، تجربه خرید آسان بلیط اتوبوس را برای شما فراهم کرده است. خرید بلیط اتوبوس از پایانه ها با چند کلیک و براحتی امکان پذیراست و شما می‌توانید بصورت آنلاین  از تمامی شرکتهای معتبر اتوبوسرانی کشور، برای مقصد مورد نظر بلیط بخرید. علاوه بر خرید بلیط اتوبوس در سایت پایانه ها شما می‌توانید اتوبوس و تاکسی سواری دربستی اجاره کنید. ارسال بار به صورت اینترنتی از دیگر خدمات پایانه هاست. چنانچه در هر یک از مراحل سوالی داشتید می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید.