با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس تهران به یزد را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت تهران به یزد 621 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 6 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که میتوان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیر تهران به یزد با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است. 

لیست قیمت بلیط اتوبوس تهران به یزد

جاذبه های طبیعی در مسیر تهران به یزد با اتوبوس

یزد از جمله شهرهای بسیار پر طرفدار ایران است که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. گردشگران بسیاری سالانه از این شهر دیدن می کنند. در ادامه گزیده ای از مکان های تاریخی که در شهر یزد وجود دارد را به شما معرفی می کنیم.

آتشکده زرتشتیان

یزد به عنوان مرکز آیین زرتشت در ایران شناخته می شود که در آن می توانید تعداد زیادی مکان مذهبی و تاریخی زرتشتیان را پیدا کنید. آیین زرتشت که یک دین توحیدی باستانی است، تقریباً در 3500 سال پیش دین اصلی در ایران بود. یکی از مکانهای اصلی این گروه آتشکده است که مهمترین معبد ایران و جهان برای زرتشتیان است. اعتقاد بر این است که آتش سوزی مرکزی بیش از 1500 سال در حال سوختن است. این معبد به عنوان یک میراث ملی به ثبت رسیده است و به جز رویدادهای مذهبی ، هر روز پذیرای گردشگران است. به عنوان یک پیشنهاد ، هنگام بازدید از مکان ، لباس سفید یا رنگ روشن بپوشید تا احترام خود را نسبت به مکان نشان دهید.

آتشکده زرتشتیان

باغ دولت آباد

این باغ زیبا یکی از 9 باغ ایرانی در ایران است که در سال 2011 توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی قرار گرفت. برخی از مشخصات یکسان این نوع باغ ها مانند تعداد زیادی چشمه ، تقارن و فضای سبز با درختان سرو، مشترک است. علاوه بر این موارد، درختان انار نیز در باغ کشت می شود که برای آب و هوای منطقه بسیار مناسب است. در باغی که در قرن هجدهم ساخته شده و متعلق به محمدتقی خان بافقی، حاکم در زمان سلسله زند است ، اقامتگاهی وجود دارد. بلندترین بادگیر جهان با ارتفاع 33 متر یکی از اصلی ترین جاذبه های این بنای تاریخی است. شیشه های رنگ آمیزی نیز زیبایی جادویی خاص خود را به مکان می آورند.

باغ دولت آباد

سرو پنج هزار ساله ابر کوه

سرو پنج هزار ساله ابرکوه، دیدنی‌ترین یادگار طبیعی این شهر از تاریخ طولانی یزد میباشد که در کنار درختان دیگر کویری، مهر تاییدی بر تاریخ بلند از منطقه می‌زند. در استان یزد بیش از 50 درخت کهن‌سال شناسایی شده‌اند که از گونه‌های مختلفی مثل سرو، چنار، گردو و زبان گنجشک هستند. بیشتر درختان کهن استان یزد بین 800 تا 1500 سال عمر دارند و سمبلی از مقاومت و پایداری مردم کویر‌نشین در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی هستند و شاید به همین دلیل باشد که یزدی‌ها این طور به درختان کهن‌سالشان احترام می‌گذارند و آن‌ها را مقدس می‌دانند. سرو 5هزار ساله‌ شهرستان ابرکوه دومین درخت پیر دنیا است که در تمام جهان به عنوان نمادی از زندگی و زیبایی معرفی شده است. با این حال هنوز هم خیلی از گردشگران، از وجود این جاذبه دیدنی در 120 کیلومتری غرب شهر یزد بی خبرند.

بلیط اتوبوس تهران به یزد

بلیط اتوبوس برگشت از یزد به تهران

وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس تهران به یزد می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های یزد  به تهران


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس یزد به تهران و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.