یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در بین ایرانیان کشور ارمنستان است و سالانه افراد بسیاری به این کشور سفر می کنند که بخش قابل توجهی از توریست های خارجی کشور ارمنستان را گردشگران ایرانی هستند. از جمله علت سفر ایرانیان به این است که مسافران ایرانی بدون نیاز به ویزا می توانند به ارمنستان سفر کنند. آب و هوای مناسب و هزینه‌های پایین سفر به این شهر در مقایسه با سایر مقاصد خارجی، از دیگر دلایل سفر ایرانیان به این کشور، به‌خصوص در تابستان‌ها می‌شود.
در اوایل شروع شیوع ویروس کرونا، ارمنستان نیز مانند بسیاری از کشورها مرزهای خود را به روی مسافران بسته بود ولی با انجام واکسیناسیون در این کشور به محدودیت های خود پایان بخشیده است و شما می توانید با رعایت یکسری از نکات به این کشور سفر کرده و پس از مدتی طولانی به تفریح بپردازید. حتی در یک بازه ی زمانی گردشگرانی که به این کشور سفر میکردند واکسینه می شدند و همین امر سبب سرازیر شدن طیف گسترده ای از مردم به این کشور شده بود.


 

ایروان پایتخت زیبای ارمنستان

ایروان پایتخت ارمنستان و از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری خارجی میان ایرانیان است. در طول تابستان گردشگران زیادی از کشور ما به ایروان سفر می‌کنند. ایروان دارای جاذبه های گرشگری بسیاری از جمله 

دژ یا قلعه اربونی،
خانه اپرا،
مسجد آبی،
کتابخانه باستانی ایروان،
معبد گارنی،
صومعه گغارد،
 پارک مجسمه و موزه هنرهای معاصر کافسجیان،
موزه سرگئی پاراچانف،
موزه تاریخ ایروان اشاره کرد.

دیدنی های ارمنستان

راه های سفر به ایروان

سفر با سواری دربستی به ایروان

در شرایط فعلی سفر با سواری دربستی بهترین گزینه برای سفر به ایروان است. سفر با سواری دربستی بسیار به صرفه است و شما با آرامش به مقصد می رسید. شما می توانید به صورت اینترنتی سواری دربستی اصفهان به ایروان رزرو کنید و به راحتی به ارمنستان سفر کنید.

سفر زمینی به ایروان

سفر زمینی به این کشور بسیار لذت بخش است. شما می توانید از زیبایی های مسیر لذت ببرید. بلیط اتوبوس ارمنستان را می توانید صورت اینترنتی در سایت با وارد کردن مبدا و مقصد و تاریخ سفر خرید کنید. فاصله تهران تا ایروان 1208 کیلومتر است که با اتوبوس حدود 16 ساعت در راه هستید.

سفر هوایی به ایروان

شما می توانید با خرید بلیط هواپیما به مقصد ایروان سفر کنید.  فاصله ایران تا ایروان با هواپیما یک ساعت و نیم است. قیمت بلیط هوایی بسته به کلاس پروازی و روز و ساعت سفر متفاوت است. در مناسبت های خاص قیمت بلیط گران تر است و در برخی بازه های زمانی می توانید بلیط تخفیف دار بخرید.

سفر همراه با تور

از جمله روش های بسیار مورد توجه سفر با تور به این کشور است. تور ارمنستان را با شرایط و قیمت های متنوعی می توانید تهیه کنید که بسته به نوع تور قیمت آن متفاوت است. سفر با تور امکان استفاده از هتل و امکانات آن، گشت شهری و مراکز خرید متفاوت را برای شما فراهم می‌کند.