کمتر کسی ممکن است که تا حالا با اتوبوس سفر نکرده باشد. بسیاری از مردم برای مسائل کاری، تحصیل و یا برای دیدار خانواده و اقوام، هر روز برای رسیدن به مقصد خود از اتوبوس های بین شهری استفاده می کنند، اما این نکته خیلی مهم است که این افراد چگونه بلیط سفرشان را خرید می کنند؟ در ادامه بیان می کنیم که برای خرید بلیط اتوبوس اصلا لازم نیست به پایانه ها و دفاتر فروش بلیط مراجعه کنید. فقط کافی است خریدهای غیرحضوری را امتحان کنید و قطعا با یکبار خرید غیرحضوری، دیگر هیچوقت برای خرید بلیط به پایانه های مسافربری نخواهید رفت فقط کافی است به چند نکته دقت کنید.

  •  سر فرصت بلیط خودتان رو خرید کنید.

خرید آنلاین بسیار راحت است. همراه با سایت پایانه ها می توانید به راحتی بلیط اتوبوس سفر خودتان رو بخرید. بسیاری از شرکت های مسافربری عضو خانواده پایانه ها هستن و شما میتوانید اتوبوس مورد نظر خودتان را از بین سرویس های ارائه شده توسط شرکت های مختلف در سایت پایانه ها انتخاب و خرید نمایید.

  • بلیط خودتان را با بهترین و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

مسافران همیشه به دنبال خرید بلیط با قیمت مناسب و تخفیف دار هستند تا بتوانند در هزینه ها صرفه جویی کنند. در سایت پایانه ها شما میتوانید با فیلتر کردن نتیجه جستجو بهترین و ارزان ترین اتوبوس را انتخاب و بلیط مورد نظرتان را بخرید.

  • به ساده ترین و امن ترین روش، وجه بلیط را پرداخت نمایید.

با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس به سادگی میتوانید با هر کدام از کارتهای اعتباری عضو شبکه شتاب و تنها با داشتن شماره کارت و رمز دوم هزینه بلیط را پرداخت کنید. نکته ای که بایستی به آن توجه کنید امکان ابطال بلیط در سایت پایانه ها است، سایت پایانه ها این اطمینان را به شما میدهد که در صورت کنسل کردن بلیط خود، وجه آن با در نظر گرفتن قوانین ابطال بلیط به حساب شما باز میگرداند.

  • اطلاعات بلیط خود را در زمان حرکت همراه داشته باشید.

در خرید های اینترنتی این نکته بسیار مهم است که اطلاعات بلیطی که خرید میکنید را همراه با خود داشته باشید. در سایت پایانه ها به چندین روش اطلاعات بلیط در اختیار شما قرار میگیرد و شما میتوانید با خیال راحت فقط به نیازمندی های دیگر سفرتان فکر کنید. اطلاعات بلیط برای شماره همراه شما پیامک میشود و به ایمیلی که در هنگام خرید وارد کردید ارسال میشود همچنین شما میتوانید بلیط خود را چاپ بگیرید و همراه داشته باشید.

 اگر قصد خرید بلیط اتوبوس از سایت پایانه ها را دارید به موارد زیر توجه نمایید:

  • در هنگام خرید بلیط به جنسیت صندلی کناری توجه کنین عواقب عدم توجه بر عهده مسافر می باشد.
  • بر اساس قوانین سازمان حمل و نقل فروش بلیط نشستن خانمها در دو ردیف اول اتوبوس ممنوع است.
  • حداکثر دو ساعت قبل از حرکت سرویس می توانید به صورت اینترنتی بلیط خود را باطل کنید و بعد از آن باید به شرکت مسافربری مبداء مراجعه کنید.
  • حداقل نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس در محل شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشید.
  • در هنگام خرید لطفا به مشخصات بلیط (مبدا، مقصد و تاریخ و ساعت) توجه کنید.
  • هنگام خرید شماره تلفن و ایمیل معتبر وارد نمایید.