با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس شیراز به اصفهان را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت شیراز به اصفهان 513 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 5 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که میتوان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیر شیراز به اصفهان با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است. 

لیست قیمت بلیط اتوبوس شیراز به اصفهان

جاذبه های طبیعی در مسیر شیراز به اصفهان با اتوبوس

از جمله شهرهای پر طرفدار در ایران شهر اصفهان است. اصفهان به واسطه جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری که دارد بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. روزانه مسافران بسیاری از شهر شیراز به اصفهان در رفت و آمد هستند. در ادامه گزیده ای از مکان های تاریخی که در شهر اصفهان وجود دارد را به شما معرفی میکنیم.

مسجد شیخ لطف الله

در جلوی کاخ باشکوه عالی قاپو ، مسجد حیرت انگیز شیخ لطف الله قرار دارد. این مسجد با مساجد دیگر یکسان نیست ، این مسجد سلطنتی هیچ ایوان یا مناره حیاط ندارد و در عوض با بی نظیرترین نقوش اسلامی تزئین شده است. راهرو منتهی از ورودی شبستان نسبت به راهروهای معمول نسبتاً زیاد است. این امر برای دور نگه داشتن نمازگزار از شلوغی و شلوغی میدان اصلی شهر و هدایت او به مسیر اصلی قبله است. 

مسجد شیخ لطف الله

میدان نقش جهان

این میدان شگفت انگیز در واقع مرکز سرگرمی و گردهمایی های شاه عباس اول بوده است. آیین ها، جشن ها و اجراهای متنوعی در زمان سلطنت شاه عباس اول و جانشینان وی در محل برگزار شد. بناهای تاریخی مانند کاخ باشکوه علی قاپو ، مسجد شیخ لطف الله و مسجد بزرگ عباسی که هر یک از آنها معماری باشکوه دوره صفویه است. 

میدان نقش جهان

چهل ستون

کاخ و باغ چهل ستون یکی از نمونه های باغ های پادشاهی باقیمانده از دوره صفویه در اصفهان است که به کاخ چهلستون یا باغ موزه چهل ستون نیز معروف است. در حقیقت ، این باغ بخش کوچکی از باغ پهناوری است که شاه عباس اول با ساخت یک غرفه در هسته اولین کاخ چهلستون ایجاد کرده و به گونه ای طراحی شده است که امکان دسترسی به آن از باغ های دیگر امکان پذیر است.

چهل ستون

سی و سه پل

سی و سه پل در بالای رودخانه زاینده رود در اصفهان قرار گرفته است ، نام آن را از 33 دهانه آن گرفته شده است. در دوره صفویه ، جشنواره آبپاش ارامنه در تاریخ چهارم ژوئیه هر سال در این پل برگزار می شد و مردم در طی این مراسم آب و عصاره گل رز را روی یکدیگر می پاشیدند. 

سی و سه پل

کلیسای جامع ونک

در دوره صفویه و درگیری های عثمانی، شاه عباس به شهر جلفا با محله ارامنه حمله کرد و خسارات زیادی به بار آورد. وی برای جبران ضرر و زیان، از ارامنه ساكن جلفا خواست كه به اصفهان مهاجرت كرده و محله ای به نام شهر مبداءشان جلفا را با معماری و الزامات فرهنگی خود بسازند. کلیسای جامع وانک مکان عبادت برای مسیحیان ارمنی است که در محله جلفا زندگی می کنند و همچنین تحت تأثیر معماری اسلامی قرار دارد. 

کلیسای جامع وانک

بلیط اتوبوس برگشت از شیراز به اصفهان

وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. شما میتوانید بلیط اتوبوس خود را از طریق طرح خاطره و یا توسط همراه سفر پایانه ها بخرید. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس شیراز به اصفهان می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های شیراز به اصفهان


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس شیراز به اصفهان و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.