با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس یزد به تهران  را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت یزد به تهران 623 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 7 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که می توان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیر یزد به تهران با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است. 

لیست قیمت بلیط اتوبوس یزد به تهران

جاذبه های طبیعی در مسیر یزد به تهران با اتوبوس

شهر یزد دارای جاذبه های گرشگری بسیاری است که شما می توانید از آن ها دیدن نمایید. در ادامه چند مورد از این دیدنی های زیبا را معرفی می کنیم.

  • چشمه تامهر

تقریبا 70% مردم استان یزد با طی مسافتی کمتر از 50 کیلومتر میتوانند به این منطقه دسترسی پیدا کنند. اختلاف دمای چشمه مهر با مرکز استان در گرم ترین روزها حداقل 7 درجه است. خنکی آب، سایه درخت، کوه های سر به فلک کشیده و چشم انداز سرسبز و زیبا از شهر تفت بدون شک برای مسافران این چشمه خالی از لطف نخواهد بود. ارتفاع چشمه تامهر از مرکز استان بیش از 400 متر است. این چشمه میان کوه های اطراف خود محصور است که این امر سبب خنک تر بودن دمای هوا و گوارایی آب این چشمه است. چشمه تامهر با وجود اینکه آب زیادی ندارد اما همین آب محدود از غنی ترین آب های معدنی منطقه است. مردم بسیاری برای بردن آب از این چشمه برای مصرف روزمره خود به آنجا مراجعه میکنند. عمر شش ماهه تامهر فرصت زیادی برای حضور در منطقه تفرجگاهی تامهر باقی نمی گذارد این فرصت فقط تا مهر باقی است. بعد از آن چشمه آبی برای پذیرایی از مسافران خود نخواهد داشت. تامهر چشمه ایست حماسی، آب حاصل از ذوب برف و یخی که بر سر و شانه کوهی نشسته در لایه های نفوذپذیر فرو میرود تا به لایه ای سخت و سفت می رسد و آنگاه از نفوذ کردن در می ماند، جاری می شود، راهی به سطح می جوید و آنگاه رخ می نماید.
برای سفر به این منطقه زیبا مدت زمان کمی باقیمانده است همین امروز برای سفر خود برنامه ریزی و از این منطقه دیدن کنید.

چشمه تامهر

  • مسجد امیر چخماخ

یزد از جمله شهر های کهن ایران است که به دلیل بافت مذهبی آن منبعی غنی از مساجد و هنر معماری اسلامی است، که این ویژگی به یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی آن تبدیل شده. امیر چخماخ میدانی قدیمی در شهر یزد است. مجموعه آن شامل بازار، تکیه، مسجد و دو آب انبار است که قدمشان به دوره تیموریان می رسد.
مسجد امیر چخماخ در ضلع جنوبی این میدان قرار گرفته و از حیث زیبایی، وسعت، اهمیت و اعتبار در رتبه ی دوم بعد از مسجد جامع شهر قرار داره که در طول تاریخ با نام های میید، جامع نو و مسجد دهوک شناخته می شود. محراب صحن اصلی از کاشی معرق است، گنبد مسجد  با کاشی سبز رنگ کاشی شده  و پیرامون آن کتیبه ای با خط کوفی قرار داره. در طرف راهروی شمالی که از درب کریاس به صحن وارد می شود، شبکه هایی ظریف از کاشی های معرق در پنجره ها نصب شده. قسمتی از سر در صفحه ایوان کاشیکاری معرق شده است و جرز های آن آجری رنگ می باشد. دور خارجی گنبد و بر کمربند آن عبارت ( السلطان ظل الله) به کوفی بنایی تکرار شده است.

شهر یزد- دیدنی های شهر یزد- ثبت یزد در یونسکو
بلیط اتوبوس برگشت ازتهران به یزد
وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس تهران به یزد می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های تهران به یزد


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس یزد به تهران  و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.