بسیاری از روش های حمل و نقل منحصر به فرد و غیر معمول  در سراسر جهان وجود دارد. از قطارهای ساخته شده از بامبو گرفته تا سورتمه های کشیده شده توسط گوزن های شمالی ، مطمئناً این نوع حمل و نقل یک تجربه به یاد ماندنی است. در ادامه با ما همراه باشید تا با 12 مورد از روش های غیر معمول حمل و نقل آشنا شوید.

خط آهن معلق - ووپرتال ، آلمان
قدیمی ترین راه آهن برقی با اتومبیل های آویزان است که در سال 1901 افتتاح شد. با استفاده از 19200 تن فولاد ساخته شده است. روزانه بیش از 85،000 مسافر از آن برای مسافرت در اطراف ووپرتال استفاده می کنند.

خط آهن معلق - ووپرتال ، آلمان

 Coco Taxi  هاوانا ، کوبا
این تاکسی های زرد به شکل نارگیل های توخالی در هاوانا و وارادرو دیده می شوند. سرعت و قیمت آنها از تاکسی های معمولی کمتر است. تاکسی های سیاه توسط مردم محلی استفاده می شود، در حالی که تاکسی های زرد توسط گردشگران استفاده می شود.
 Coco Taxi  هاوانا ، کوبا

Monte Toboggan   مادیرا ، پرتغال
این حمل و نقل غیر معمول که از قرن نوزدهم آغاز می شود، به عنوان یک راه سریع و سرگرم کننده برای پایین آمدن از تپه از مونته به فونچال آغاز شد. حصارهای حصیری را می توان در نزدیکی کلیسای Nossa Senhora do Monte یافت. از اینجا می توانید به خیابان منحنی 2 کیلومتری بروید که حدود 10 دقیقه طول می کشد. این یک تجربه فوق العاده و نشاط آور است.
Monte Toboggan   مادیرا ، پرتغال

قطار بامبو - باتامبانگ ، کامبوج
قطارهای بامبو کامبوج (به زبان محلی به نوری معروف است) از یک مولد برق و یک سکوی موقت بامبو به عنوان صندلی تشکیل شده است. آنها در امتداد ریل های راه آهن با سرعت حداکثر 40 کیلومتر در ساعت حرکت می کنند. در حالی که مسیرهای حفظ نشده باعث یک سواری پر از دست انداز می شود ، نرخ کرایه پایین است.
قطار بامبو - باتامبانگ ، کامبوج

مگلو - شانگهای ، چین
این قطار منظم شما برای فرودگاه نیست. Maglev مخفف (Magvit Levitation)  چیز دیگری است. با استفاده از دافعه مغناطیسی می تواند فقط در عرض 7 دقیقه 30 کیلومتر سفر خود را به فرودگاه پودونگ برساند و می تواند تا 431 کیلومتر در ساعت برسد.
مگلو - شانگهای ، چین

DUKW - London، U K
این کامیون های دوزیست توسط ارتش آمریکا در طول جنگ جهانی دوم طراحی شده اند تا از زمین و آب عبور کنند.
DUKW - London، U K

سورتمه سگ - آلاسکا ، ایالات متحده آمریکا
نزدیک دایره قطب شمال در آلاسکا، سورتمه هایی را می بینید که توسط بسته های 4 تا 6 سگ آموزش دیده کشیده می شوند. می توانید از طریق انواع سورتمه ها بر روی یخ ها و برف ها سر بزنید. این روش حمل و نقل هر ساله با یک مسابقه 1150 مایل از آنکوریج تا نوم برگزار می شود.
سورتمه سگ - آلاسکا ، ایالات متحده آمریکا

گوندولا - ونیز ، ایتالیا
ونیز به دلیل شبکه گسترده کانال های خود معروف است و بهترین راه برای دور زدن آنها استفاده از یک قایق تله کابین کنده کاری شده با چوب است که آنها بهترین راه برای دیدن بسیاری از جاذبه های شهر هستند. با این حال ، گوندولاها امروزه بیشتر مختص گردشگران است. مردم محلی از تراگتو بیشتر طرفداری می کنند.
گوندولا - ونیز ، ایتالیا

بارکو دو توتورا - دریاچه تیتیکاکا ، پرو
اگر از دریاچه تیتیکاکا دیدن می کنید، یکی از بهترین راه ها برای عبور از این قسمت گسترده و زیبا از آب، سوار شدن بر قایق های نمادین Totora است. از بسته های خشک نی توتورا ساخته شده توسط اروس که در دریاچه زندگی می کنند و شبیه اژدها هستند.
بارکو دو توتورا - دریاچه تیتیکاکا ، پرو

تله کابین زیرزمینی - بی اوغلو ، ترکیه
در سراسر دنیا می توان از طناب های شیب دار (یا راه آهن شیب دار که یک تراموا به سمت بالا و پایین یک تپه حرکت می کند) یافت ، اماTünel   کاملاً منحصر به فرد است. در سال 1874 افتتاح شد، در زیر زمین قرار دارد و 60 متر بین محله های Karakoy و Beyoglu در استانبول را پوشش می دهد.
تله کابین زیرزمینی - بی اوغلو ، ترکیه

سورتمه گوزن شمالی - لاپلند ، فنلاند
در منطقه لاپلند شمالی فنلاند، تقریبا به تعداد افراد گوزن شمالی وجود دارد. در این منطقه ساکنان سامی زندگی می کنند و آنها اغلب از گوزن های شمالی برای کشیدن سورتمه در امتداد برف استفاده می کنند.
سورتمه گوزن شمالی - لاپلند ، فنلاند

قایق های Felucca  مصر
Feluccas قایق های بادبانی سنتی چوبی است که در رودهای نیل و دریای سرخ در مصر استفاده می شود. بادبان دیرهنگام آنها قایق را به آرامی حرکت می دهد و به شما زمان زیادی می دهد تا با سرعت کمتری از زیبایی رود نیل قدردانی کنید. این مکان نه تنها مکانی است که گردشگران را به خود جلب می کند ، بلکه حمل و نقل غیرمعمول را نیز می توان در آنجا یافت.
قایق های Felucca  مصر