کویر مرنجاب

کویر مرنجاب در شمالی ترین قسمت شهر اصفهان قرار گرفته است. این کویر یکی از جذاب ترین کویرهای ایران است. ارتفاع آن 850 متر است. به همین دلیل این منطقه دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است. این کویر دارای پوشش گیاهی و جانوری نیز می باشد. 

کویر مرنجاب

کویر لوت

کویر لوت یکی از دو بیابان بزرگ ایران است. این کویر در جنوب شرقی ایران قرار گرفته است. مساحت این کویر بیشتر از 40 هزار کیلومتر مربع است.دشت لوت از جمله مناطق فراگرم و خشک جهان است. 

دشت کویر

حدود یک چهارم کشور ایران را مناطق کویری تشکیل داده است که در این میان دشت کویر یکی از معروف ترین آن هاست. دشت کویر یکدست کویر نیست و از اقلیم های متفاوتی تشکیل شده است. این دشت در مرکز فلات ایران قرار گرفته است.

 

دشت کویر

کویر ورزنه

یکی دیگر از کویرهای ایران کویر ورزنه است که دارای امکانات تفریحی بسیاری است و هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.این کویر در نزدیکی شهر اصفهان و شهرستان ورزنه قرار گرفته است و دارای مساحت 17 هزار هکتار است. در دل این کویر تپه های شنی بزرگی خودنمایی می کند. 

کویر ورزنه

کویر شهداد کرمان

از جاذبه های برتر کویر گردی در ایران کویر شهداد است. کویری بسیار داغ که گردشگران بسیاری را از شهرهای مختلف به سمت خود می کشاند. این منطقه دارای امکانات بسیار زیادی برای گردشگران است.

سایر کویر های ایران می توان کویر ریگان، کویر ریگ جن سمنان، کویر حلوان طبس، کویر کاراکال یزد را نام برد. 

کویر شهداد

برای سفر به هر یک از کویرهای زیبای ایران می توانید در سایت پایانه ها اتوبوس دربستی اجاره کنید و همراه با دوستان و یا خانواده خود سفر کنید.