در این شرایط می توانید برای فرار از روزمرگی به سمت بازدید مجازی بروید. از جمله شهرهای بسیار پر بازدید و دیدنی شهر اصفهان است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. در ادامه برخی از جذابیت های معروف این شهر را برای شما معرفی خواهیم کرد.

میدان نقش جهان

این میدان شگفت انگیز در واقع مرکز سرگرمی و گردهمایی های شاه عباس اول بوده است. آیین ها ، جشن ها و اجراهای متنوعی در زمان سلطنت شاه عباس اول و جانشینان وی در محل برگزار شد. بناهای تاریخی مانند کاخ باشکوه علی قپو ، مسجد شیخ لطف الله و مسجد بزرگ عباسی که هر یک از آنها معماری باشکوه دوره صفویه است. بیایید گشت و گذار کنیم و در میدان نقاش_ میدان جهان برویم.
 

میدان نقش جهان

کلیسای جامع ونک

در دوره صفویه و درگیری های عثمانی، شاه عباس به شهر جلفا با محله ارامنه حمله کرد و خسارات زیادی به بار آورد. وی برای جبران ضرر و زیان، از ارامنه ساكن جلفا خواست كه به اصفهان مهاجرت كرده و محله ای به نام شهر مبداءشان جلفا را با معماری و الزامات فرهنگی خود بسازند. کلیسای جامع ونک مکان عبادت برای مسیحیان ارمنی است که در محله جلفا زندگی می کنند و همچنین تحت تأثیر معماری اسلامی قرار دارد. 
 

کلیسای جامع وانک

چهل ستون

کاخ و باغ چهل ستون یکی از نمونه های باغ های پادشاهی باقیمانده از دوره صفویه در اصفهان است که به کاخ چهلستون یا باغ موزه چهل ستون نیز معروف است. در حقیقت ، این باغ بخش کوچکی از باغ پهناور جهان نام است که شاه عباس اول با ساخت یک غرفه در هسته اولین کاخ چهلستون ایجاد کرده و به گونه ای طراحی شده است که امکان دسترسی به آن از باغ های دیگر امکان پذیر است.
 

چهل ستون

سی و سه پل

سی و سه پل بر فراز رودخانه زاینده رود در اصفهان گفته می شود ، نام آن را از 33 دهانه آن گرفته است. در دوره صفویه ، جشنواره آبپاش ارامنه در تاریخ چهارم ژوئیه هر سال در این پل برگزار می شد و مردم در طی این مراسم آب و عصاره گل رز را روی یکدیگر می پاشیدند. 
 

سی و سه پل

مسجد شیخ لطف الله

درست جلوی کاخ باشکوه عالی قاپو ، مسجد حیرت انگیز شیخ لطف الله قرار دارد. با مساجد دیگر یکسان نیست ، این مسجد سلطنتی هیچ ایوان یا مناره حیاط ندارد و در عوض با بی نظیرترین نقوش اسلامی تزئین شده است. راهرو منتهی از ورودی شبستان نسبت به راهروهای معمول نسبتاً زیاد است. این امر برای دور نگه داشتن نمازگزار از شلوغی و شلوغی میدان اصلی شهر و هدایت او به مسیر اصلی قبله است. 
 

مسجد شیخ لطف الله

خرید بلیط اتوبوس اصفهان در سایت پایانه ها به صورت آنلاین انجام پذیر است. شما می توانید به راحتی بلیط اصفهان را در سایت پایانه ها خرید کرده و  به این شهر سفر کنید.