با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس شیراز به یزد را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت شیراز به یزد 440 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 5 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که میتوان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیر شیراز به یزد با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است. 

لیست قیمت بلیط اتوبوس شیراز به یزد

جاذبه های طبیعی در مسیر شیراز به یزد با اتوبوس

شهر تاریخی یزد یکی از بهترین شهرهای خشتی جهان است که همواره به عنوان یکی از درخشان ترین میراث های فرهنگی در دوره های مختلف تاریخی ایران مطرح بوده. یزد یکی از معروف ترین شهرهای کویری ایران است که به چندین دلیل مشهور شده.  گردشگران داخلی و خارجی، سفر به یزد رو به دلیل های گوناگون انتخاب میکنند. بسیاری از ایرانیان و خارجی ها برای بازدید از معماری بومی مناطق کویری، به یزد سفر میکنند.

سرو پنج هزار ساله ابر کوه

سرو پنج هزار ساله ابرکوه، دیدنی‌ترین یادگار طبیعی این شهر از تاریخ طولانی یزد باشد که در کنار درختان دیگر کویری، مهر تاییدی بر تاریخ بلند از منطقه می‌زند. در استان یزد بیش از 50 درخت کهن‌سال شناسایی شده‌اند که از گونه‌های مختلفی مثل سرو، چنار، گردو و زبان گنجشک هستند. بیشتر درختان کهن استان یزد بین 800 تا 1500 سال عمر دارند و سمبلی از مقاومت و پایداری مردم کویر‌نشین در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی هستند و شاید به همین دلیل باشد که یزدی‌ها این طور به درختان کهن‌سالشان احترام می‌گذارند و آن‌ها را مقدس می‌دانند. سرو 5هزار ساله‌ شهرستان ابرکوه دومین درخت پیر دنیا است که در تمام جهان به عنوان نمادی از زندگی و زیبایی معرفی شده است. با این حال هنوز هم خیلی از گردشگران، از وجود این جاذبه دیدنی در 120 کیلومتری غرب شهر یزد بی خبرند.

بلیط اتوبوس شیراز به یزد

مسجد امیر چخماخ

یزد از جمله شهر های کهن ایران است که به دلیل بافت مذهبی آن منبعی غنی از مساجد و هنر معماری اسلامی است، که این ویژگی به یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی آن تبدیل شده. امیر چخماخ میدانی قدیمی در شهر یزد است. مجموعه آن شامل بازار، تکیه، مسجد و دو آب انبار است که قدمشان به دوره تیموریان می رسد. مسجد امیر چخماخ در ضلع جنوبی این میدان قرار گرفته و از حیث زیبایی، وسعت، اهمیت و اعتبار در رتبه ی دوم بعد از مسجد جامع شهر قرار داره که در طول تاریخ با نام های میید، جامع نو و مسجد دهوک شناخته می شود. محراب صحن اصلی از کاشی معرق است، گنبد مسجد  با کاشی سبز رنگ کاشی شده  و پیرامون آن کتیبه ای با خط کوفی قرار داره. در طرف راهروی شمالی که از درب کریاس به صحن وارد می شود، شبکه هایی ظریف از کاشی های معرق در پنجره ها نصب شده. قسمتی از سر در صفحه ایوان کاشیکاری معرق شده است و جرز های آن آجری رنگ می باشد. دور خارجی گنبد و بر کمربند آن عبارت ( السلطان ظل الله) به کوفی بنایی تکرار شده است.

بلیط اتوبوس شیراز به یزد

بلیط اتوبوس برگشت از شیراز به یزد

وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس شیراز به یزد می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های شیراز به یزد


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس شیراز به یزد و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.