ایران کشوری 4 فصل است و  به علت این تنوع آب و هوایی که دارد در همه ایام سال شما می توانید به منطقه ای خوش آب و هوا سفر کنید. سفر به شهرهای جنوبی در فصل سرما بسیار مورد استقبال مسافران قرار دارد. می توان گفت بهترین زمان سفر به جنوب ایران فصل زمستان است چرا که در زمستان آب و هوای این شهرها بسیار خوب است و در سایر ایام سال گرمای زیادی دارند و کمتر مورد استقبال مسافران قرار دارند. از جمله استان های پرطرفدار در فصل سرما استان خوزستان است. شما می توانید با سفر به استان خوزستان در فصل زمستان علاوه بر لذت بردن از آب وهوای عالی از دیدنی های این استان نیز بازدید نمایید. در ادامه شما را با دیدنی های این استان آشنا می کنیم:

شوشتر
از جمله این شهرهای دیدنی و پرطرفدار خوزستان شهر شوشتر است. این شهر به سبب وجود سازه های آبی معروف شده است. این سازه ها مجموعه ای به هم پیوسته از پل ها، آسیاب ها، آبشارها و کانال های بزرگ هدایت آب است که در ارتباط با هم کار می کنند. 

سازه های آبی شوشتر

دزفول
از جمله شهرهای جنوبی استان خوزستان شهر دزفول است. آبشار شوی دزفول یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران است. آبشار شوی با ارتفاع 85 متر از درون غاری سرچشمه می گیرد و پس از بیرون آمدن از آن از صخره های بلندی به پایین سرازیر می شود.

ابشار شوی دزفول

ایذه
سد کارون در شهر ایذه که در شمال شرقی خوزستان قرار گرفته است یکی دیگر از دیدنی های خوزستان است. علاوه بر سد کارون در شهر ایذه منطقه باستانی با نام اشکفت سلمان قرار دارد.

سد کارون

شوش
در سفر به خوزستان بازدید از کاخ آپادانه شوش را فراموش نکنید. این کاخ به دستور داریوش بزرگ هخامنشی در حدود 500 سال پیش ساخته شده است. دیوارهای کاخ، خشتی و دارای ستون های سنگی هستند. 

کاخ آپادانا

اگر قصد سفر به شهرهای استان خوزستان را دارید می توانید بلیط اتوبوس سفر خود را در سایت پایانه ها بخرید و با خیال آسوده سفر کنید.