آکواریوم طبیعی ، دریاچه ی زیبایی در ایلام است که یکی از دیدنی های شگفت انگیز ایران است که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می کند.

آکواریوم طبیعی ایران در کجا قرار گرفته است؟

در جنوب استان ایلام شهرستانی با نام آبدانان قرار دارد که به دلیل کوهستانی بودن دارای جاذبه های بی نظیری است. در 35 کیلومتری شرق این شهرستان جاذبه ای بسیار زیبا قرار دارد که دریاچه دو قوی سیاه گاو نام دارد.  این دریاچه دارای 12 متر عمق و  4500 متر مساحت دارد.
دشت ها و کوه های بسیاری در اطراف دریاچه دوقلوی سیاه گاو قرار گرفته است. این دریاچه دارای جلوه های بهاری و پاییزی دیدنی است، گلزارهای حاشیه دریاچه و پرندگان وحشی آن گردشگاه جالب توجهی را به وجود آورده است. دو دریاچه زیبا با استفاده از کانالی طبیعی به عرض 1.5 متر و عمق یک متر و به طول هشت متر به هم مرتبط هستند، این دو دریاچه دارای آب زلالی هستند به طوری که می‌توان تا عمق سه متری آن را شبیه آکواریومی پر از ماهی است، مشاهده کرد. این دریاچه شگفت انگیز و دیدنی با عمری هزاران ساله به علت فرسایش ، مساحت آن در حال کم شدن است. عامل فرسایش باعث شده است روز به روز مساحت دریاچه سیاه گاو کم شود.

سوغات آبدانان

از سوغات شهرستان آبدانان می توان به روغن محلی، عسل طبیعی، ترخینه، نمد، فرش و گلیم دستباف اشاره کرد.

دیدنی های آبدانان

در اطراف دریاچه‌های دوقلوی بسیار زیبای آبدانان قلعه‌ها و آثار تاریخی و طبیعی فراوانی وجود دارد که از جمله می‌توان به قلعه تاریخی پشت قلعه آبدانان ، انبارهای هزار در آبدانان، آتشکده سیاهگل و طاق شیرین و فرهاد در ایوان غرب، تنگ رازیانه، میان تنگ ،آتشکده چهار تاقی دره‌شهر، دره ارغوان در شمال شهر ایلام، دریاچه سد ایلام و چشمه‌های آب گرم دهلران، منطقه توریستی سرابکلان، آتشکده موشکان، قلعه سام و امامزاده پیر حسین و طاق رستم واقع در روستای زیبای زنجیره علیا، تنگه شمشه هلسم، شهر تاریخی گم گم در شیروان چرداول و شهرستان باستانی دره شهر  اشاره کرد.

خرید بلیط اتوبوس ایلام

اگر قصد سفر به این منطقه زیبا را دارید می توانید از هر مبدایی که هستید بلیط اتوبوس ایلام را در سایت پایانه ها به صورت اینترنتی بخرید و آسان سفر کنید.