6 پایانه مرزی به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می کنند که 2 پایانه مرز دوغارون و میرجاوه برای ورود اتباع خارجی پاکستانی و افغانستانی و 4 پایانه در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی هم برای خروج زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.
معاون برنامه ریزی سازمان در خصوص ایجاد زیر ساخت های پایانه های مرزی گفت:

مرز مهران

امسال در ایام اربعین حدود 55 درصد تردد ها از مرز مهران انجام خواهد شد، که پیش بینی می شود امسال بیش از  یک میلیون و 600 هزار نفر زائر از مرز مهران تردد کنند. ساماندهی ورودی و خروجی پایانه برکت، احداث 1000 متر مربع سایبان، 688 چشمه سرویس بهداشتی، 12 برج روشنایی، کانال زهکشی از جمله اقدامات انجام شده از اربعین سال گذشته تا امسال در مرز مهران بوده است.

مرز شلمچه

در مرز شلمچه نیز درسال های گذشته زائران ایرانی و اتباع خارجی از گیت های مشترک برای ورود و خروج به کشور عراق تردد می کردند که امسال 24 گیت مختص تردد برای اتباع کشورهای خارجی اضافه شده است، اضافه کردن  10 دستگاه آبسردکن، احداث 2 سایبان حدود 500 متر مربع، برای ایجاد سهولت در تردد زائران از مرز شلمچه مهیا شده است.  

مرزچذابه

مشکل آب آشامیدنی در مرز چذابه مرتفع شده است و مسیر های ورودی که خاکی بودند بتن ریزی شده است و سیستم خنک کننده جدید راه اندازی شد.

مرزخسروی

همچنین با همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه پارکینگ های مناسبی در مرز خسروی احداث شده است.

سایر مرزها

در مرزهای دوغارون و میرجاوه که مرز ورودی زائران کشورهای افغانستان و پاکستان می باشد نیز اقدامات قابل توجهی از قبیل افزایش تعداد سرویس های بهداشتی، بتن مسیر ارتباطی زائران اربعین حسینی و افزایش گیت های تردد انجام شده است.​