به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان در جلسه ای که به منظور بررسی اقدامات انجام شده جهت آماده سازی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه برای اربعین حسینی برگزار شد، بر ضرورت تأمین اعتبار برای ارائه خدمات مطلوب در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه و ترمیم و بازسازی جاده های منتهی به این پایانه ها در کوتاه مدت و پیش از اربعین حسینی تاکید کرد.
وی افزود: در برنامه ریزی بلند مدت باید برای بهسازی و نگهداری مطلوب جاده های دسترسی به این دو پایانه مرزی و پایانه باری بندر امام خمینی(ره) تأمین اعتبار ویژه صورت پذيرد .
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با توجه به پیش بینی افزایش زائران اربعین حسینی و احتمال بسته بودن مرز خسروی، باید از ظرفیت پایانه های مرزی شلمچه و چذابه در کنار مرز مهران استفاده کرد چراکه تعداد قابل توجهی از زائران از این دو پایانه تردد خواهند کرد از این رو باید برای تردد مسافران اربعین حسینی از پایانه های مرزی خوزستان تمهیدات لازم اندیشیده شود .

بلیط اتوبوس اربعین
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان نیز با بیان این که این اداره کل برای اربعین حسینی علاوه بر بهسازی مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه، اجرای دو پروژه عمرانی در این پایانه ها را در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: پروژه های لکه گیری و روکش آسفالت مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه آغاز شده و تا پیش از آغاز مراسم اربعین حسینی، با خط کشی مسیر، نصب تابلوها، علائم احتیاط  به پایان خواهد رسید.
غلامعباس بهرامی نیا افزود: تکمیل سایت اختیاری در پایانه مرزی چذابه با پیشرفت فیزیکی 60 درصدی همراه است و بتن ریزی و کف پوش آن تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید؛ همچنین ساختمان اداری این سایت آماده شده و با خرید تجهیزات مورد نیاز، به بهره برداری خواهد رسید.
 وی افزود: در پایانه مرزی شلمچه نیز ساخت 12 گیت اتباع خارجی و 2400 متر مربع سایه بان و آبخوری پیش از اربعین حسینی به بهره برداری خواهد رسید.