علاوه بر جاذبه های تاریخی، کاشان دارای زیبایی های طبیعی بسیاری است که چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند.  این شهر در فصل بهار  زیبایی فوق العاده ای دارد. یکی از مراسماتی که هر ساله در فصل بهار در کاشان انجام می شود مراسم گلاب گیری است. این مراسم تاریخی 1000 ساله ای است که در اردیبهشت ماه در این منطقه برپا می شود. به همین دلیل است که کاشان و شهر های اطراف آن در بهار مورد استقبال بازدید کنندگان بسیاری از اقصی نقاط کشور و جهان قرار می گیرند. دو شهر قمصر و نیاسر در این ایام از مهمانانی که به بازدید از گلاب گیری آمده اند استقبال میکنند. این دو شهر از باغ های گل محمدی پوشیده شده اند و در اطراف آنها جویبارهای زلالی روان هستند. مراسم گلاب گیری 4 ساعت طول میکشد و پس از طی این مدت با کیفیت ترین گلاب تولید می شود.
گلاب گیری در کاشان به روش سنتی انجام می شود که یکی از روش های کارآمد برای انجام این کار است. هنگام انجام گلاب گیری معمولا فردی به لهجه محلی کاشانی در مورد مراحل انجام کار توضیح می دهد. از اول اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه شما فرصت دارید که به شهرهایی که در آنها گلاب گیری انجام می شود از جمله کاشان، قمصر و نیاسر مراجعه کنید.
اگر مشتاق این سفر بهاری و عطر آگین هستید شما میتوانید به راحتی اتوبوس دربستی خود را در سایت پایانه ها اجاره کنید و همراه با خانواده و دوستانتان از مراسم گلاب گیری بازدید کنید. شما میتوانید بلیط اتوبوس کاشان را نیز در سایت پایانه ها با قیمت مناسب خرید کنید.

سفر به کاشان