تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای انجام فعالیت هایی است که در دیگر ماه های سال فرصت رسیدگی به آنها نیست. از جمله فعالیت هایی که در کنار اعضای خانواده در این ایام می توان از آن لذت برد، سفر کردن است. سفر کردن در سال های اخیر تبدیل به سنت در میان بسیاری از ما شده و تعداد زیاد مسافران نوروزی در هر سال نشان دهنده ی اهمیت موضوع سفر در برنامه ی نوروزی ایرانیان است. در این میان انتخاب مقصد مناسبت برای سفر از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.
در بسیاری از موارد، ما با انتخاب ناآگاهانه ی مقصد خود، نه تنها به آرامش مورد نظر دست نمی یابیم، بلکه تنها از دل یک شهر شلوغ و آلوده به دل شرایط مشابهی می رویم.

مقاصد سفر نامناسب برای تعطیلات عید

1. سفر به اصفهان

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم اصفهان، دیدنی ترین شهر ایران است. تعداد جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی این شهر، بسیار زیاد بوده و حتی اختصاص دادن تمام روزهای تعطیلات نوروز برای بازدید از دیدنی های این شهر، کافی نیست.
شهر اصفهان از دیرباز، نه تنها مقصد مهم گردشگران ایرانی، بلکه مورد توجه گردشگران خارجی نیز بوده است. اما کافی است در ایام نوروز سری به مکان های دیدنی این شهر بزنید تا از دیدن سیل جمعیت شگفت زده شده و در مواردی حتی از بازدید بعضی از آنها صرف نظر کنید. بنابراین اگر به قصد دیدن جاذبه های گردشگری و لذت بردن از فضای فرهنگی و هنری این شهر، قصد سفر به اصفهان را دارید، بهتر است زمان دیگری را برای سفر به این شهر انتخاب کنید.

سفر به اصفهان-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

2. سفر به شیراز

شیراز هم مانند اصفهان یکی از دیدنی ترین شهرهای کشورمان است و تنها نام بردن از جاذبه های گردشگری این شهر، می تواند موضوع گزارشی دیگر باشد. در مورد این شهر نیز، اگر قصد بازدید از دیدنی های آن را دارید، بهتر است زمانی غیر از نوروز را برای این کار در نظر بگیرید. 

سفر یه شیراز-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

3. سفر به مشهد

مشهد نه تنها در ایام نوروز، بلکه در تمام طول سال مملو از جمعیتی است که بسیاری از آنها ساکنان شهر نیستند و به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) به این شهر آمده اند.
در ایام نوروز نیز، این جمعیت به حداکثر خود می رسد؛ حتی بیشتر از ایام مناسبت های مذهبی. زیرا تعطیلات نوروز، بسیار طولانی تر است و بسیاری از افراد تنها در همین زمان می توانند شرایط لازم را برای سفر به این شهر و زیارت فراهم کنند. بنابراین چه بهتر است که کسانی که در ایام دیگر سال نیز می توانند به این شهر سفر کنند، زمان دیگری را برای این کار انتخاب کنند، زیرا شلوغی مشهد در روزهای نوروز در مواردی بیش از حد تحمل بوده و تردد در سطح شهر و به خصوص در راه های منتهی به حرم، با سختی فراوانی همراه است.

سفر به مشهد-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

4. سفر به شهرهای شمالی (رشت، لاهیجان، ساری و ...)

آب و هوای تازه، سرسبزی و زیبایی، و البته وجود دریای مازندران، همه و همه از جمله عواملی اند که باعث می شوند شمال ایران، همواره در فهرست مقصدهای محبوب ایرانی ها برای مسافرت (به خصوص در ایام نوروز) قرار گیرد. اما تنها گیر افتادن در ترافیک شدید یکی از جاده های زیبای شمالی کافی است تا شما را به این فکر بیندازد که ای کاش قبل از شروع سفر، کمی بیشتر به مقصد خود فکر کرده بودید.
زیبایی شمال همیشه وجود دارد، و در هر فصلی جلوه ی خاص خود را دارد، پس هجوم ناگهانی افراد در ایام نوروز که شلوغی شدید شهرها، جاده ها، گرانی و البته در موارد بسیاری صدمه زدن به طبیعت و محیط زیست را در پی دارد، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

سفر به ساری-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

6. سفر به همدان

این شهر نیز با داشتن انواع بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری، از گزینه های مهم سفرهای نوروزی است و با وجود جمعیت انبوهی که برای بازدید از این آثار در این زمان از سال به همدان سفر می کنند، تعطیلات نوروزی زمان مناسبی برای سفر به این شهر به نظر نمی رسد. 

سفر به همدان-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

7. سفر به قم

شهر قم نیز همانند مشهد، همواره پذیرای مسافرانی است که به قصد زیارت به این شهر می آیند. بنابراین ایام نوروز، که در آن تعداد مسافرین و زائران این شهر دوچندان می شوند، زمان مناسبی برای کسانی که در سایر روزهای سال نیز توانایی سفر به این شهر را دارند، نیست.

سفر به قم-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

8. سفر به سرعین

این شهر با چشمه های آب گرمش معروف است و در فصل بهار، این چشمه ها بیشترین جوشش را دارند و بنابراین مسافران بسیاری در تعطیلات نوروزی به این شهر جذب می شوند. اما فصل بهار، تنها شامل چهارده روز ابتدایی سال نیست و در صورت در اختیار داشتن زمان مناسب، ماه های بعدی سال برای سفر به این شهر بسیار مناسب تر اند.

9. سفر به مناطق کویری

مناطق کویری (مانند کویر مصر، کویر مرنجاب و ...) در سالهای اخیر، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و هر چند فصل بهار، زمان بسیار مناسبی برای سفر به کویر است، اما در تعطیلات نوروز، شلوغی آنها می تواند آزاردهنده باشد.

10. سفر به قشم

این جزیره به خاطر مراکز خرید و اجناسش، همواره مورد توجه بوده و در تعطیلات نوروز نیز بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. نوروز، چه به قصد خرید و چه به قصد لذت بردن از طبیعت این جزیره، زمان مناسبی برای سفر به قشم نیست. زیرا شلوغی بیش از حد، کلافه کننده است. همچنین قشم نیز مانند کیش، در نیمه ی دوم سال، آب و هوای بسیار بهتری دارد.

 

 

سفر به قشم-خرید بلیط اتوبوس - خرید اینترنتی بلیط اتوبوس - پایانه - بلیط اتوبوس-

شما میتوانید بلیط اتوبوس خود به هر یک از مقاصد بالا را در سایت پایانه ها به راحتی جستجو کنید و بلیط مورد نظرتان را خرید کنید.