شهر قم یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری مذهبی در ایران است که بعد از مشهد مقدس دومین مقصد توریسم گردشگری را به نام خودش ثبت کرده است. هر ساله زائران بسیاری به قصد زیارت به این شهر می روند.
علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی این شهر، دیدنی ها و بناهای تاریخی بسیاری نیز در قم واقع است که میتوانید از آنها بازدید کنید. از جمله مناطق تاریخی شهر قم میتوان به خانه تاریخی امام خمینی (ره)، خانه حاج قلی خان، خانه زند، خانه شاکری، عمارت بادگیر قمرود، آرامگاه فتحعلی شاه، آرامگاه محمد شاه، پل ونارج، آتشکده نویس، کاروانسرای دیر گچین، تپه تاریخی قلی درویش، آرامگاه مستوفی و .. اشاره کرد.
شهرقم یکی از شاهراه های حمل و نقل اصلی کشور به حساب میاید و رابط بین استان های صنعتی ایران با تهران است. ترمینال مسافربری قم در بیرون از قم با کمی فاصله از شهر قرار دارد. بیشتر اتوبوس هایی که از این شهر می گذرند مسافران خود را در ورودی شهر و معمولا در فلکه هفتاد و دو تن ، عوارضی انتهای بزرگراه کاشان –قم ، عوارضی انتهای بزرگراه کاشان- قم و کمربندی پیاده می کنند.
در شهر قم، حرم مطهر حضرت معصومه (س) قرار دارد و در نزدیک این شهر مسجد مقدس جمکران قرار دارد. در ایام خاص به ویژه نیمه شعبان این شهر پذیرای مسافران و زائران بسیاری است. در این ایام قم و جمکران بسیار شلوغ میشود و مملو از زائرینی است که از جای جای کشور خود رو به این شهر ها رساندند به همین دلیل ممکن است برای خرید بلیط اتوبوس دچار مشکل شوید.

خرید بلیط اتوبوس قم از سایت پایانه ها

پایانه ها این مشکل را برایتان حل کرده است، دیگر نگرانی از بابت پیدا نکردن سرویس اتوبوسی نداشته باشید. سایت پایانه ها سرویس های بسیاری به مقصد قم دارد. شما میتوانید بلیط اتوبوس قم را در سایت پایانه ها با چند کلیک به صورت آنلاین خرید کنید و علاوه بر صرفه جویی در وقت با خرید بلیط تخفیف دار قم در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

سفر به قم