در ادامه با ما همراه باشین.

دشت دریا سر

دشت دریا سر با ارتفاع دو هزار متری بین کوه های بلندی محصور شده است. بهترین زمان بازدید از دریا سر فصل بهار به خصوص اواخر فروردین تا اواخراردیبهشت ماه است. در این زمان این منطقه مانند مخمل سبزی است که در آن گلهای زرد رنگ روییده شده. این منطقه از زیباترین مناطق استان مازندرانه و در جنوب شهرستان زیبای تنکابن قرار داره.
چشمه های جوشان، کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و از سوی دیگر قله سیالان با یخچال های بزرگ رو میتونیم با یک نگاه ببینیم. این منظره ها رو نمیشه با عکس توصیف کرد و باید حتما از نزدیک از این مناطق دیدن کنید.
هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه و همزمان با روییدن میلیون ها گل زرد رنگ زیبا همایش های کوه پیمایی زیادی با حضور گروه های کوهنوردی از سراسر ایران در این منطقه برگزار میشه. به همین دلیل این منطقه رو بهشت اردیبهشت ایران مینامند.
برای سفر به دریاسر باید به شهرستان تنکابن در غرب استان مازندران برید و با طی مسیر درجاده 2000 به دو راهی ای به نام دو راهی امامزاده قاسم می رسید و در سمت چپ جاده مسیری به سمت دره میرود که در انتهای آن روستایی به نام عسل محله میرسید. پس از آن با حدود یک تا یک ساعت و نیم کوهپیمایی بعد از عبور از تپه ها و چشمه های بین راه به بهشت زیبایی می رسید. اینجا همان دریاسر است. 

بلیط اتوبوس مازندران رو میتونین به تخفیف ویژه د رسایت پایانه ها بخرید.

دریاسر

سراب قروه

قروه در دشت وسیعی در شمال غربی همدان و در طول جاده سنندج به همدان قرار گرفته که علاوه بر موقعیت ویژه اقتصادی از نظر کشاورزی و معدن در منطقه، دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی است.
نزدیک ترین و در دسترس ترین جاذبه تفریحی سیاحتی سراب قروه دریاچه سراب کوثراست که از مناطق جذاب و گردشگر پذیر شهرستان به شمار میره. این دریاچه از چشمه های متعدد جوشان سرچشمه می گیره و به نام تک آغاج نیز معروفه. این جاذبه چشم نواز درفاصله یک کیلومتری جنوب شهر قروه قرار گرفته و آب آن که از گذشته های دور آّشامیدنی و کشاورزی اهالی شهر رو تامین میکرده. پل آهنی دریاچه محل گذر گردشگران از دریاچه و رسیدن به جزیره میان دریاچه است. این صحنه بدون شک بسیاری را به یاد داستان های تخیلی می اندازه. رویای رسیدن به جزیره آرام با پوشش گیاهی و جانوری خاص که میتونه ساعتها شما رو به خود مشغول کنه. سراب قروه قابلیت های گردشگری مناسبی از جمله امکان قایق رانی، اجرای ورزشهای آبی و تفریحات ساحلی و آبی رو داراست. کوه های سر به فلک کشیده بدر و پریشان با ارتفاع نزدیک به سه هزار و دویست متر میزبان کوهنوردان و علاقه مندان به دامنه نوردی است. این ارتفاعات صخره ای از مهمترین مکان های کوه نوردی در کردستان محسوب میشوند. اگه راهی قروه شدید پس از گذشت و گذاری در سراب میتونین از این منطقه حفاظت شده نیز دیدن کنین.

سراب قروه

مسافران عزیزی که قصد سفر در ایام نوروز به این مناطق زیبا رو دارند میتونن بلیط اتوبوس سفر خود را با تخفیف ویژه در سایت پایانه ها خرید کنند.