رئیس سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی دیگری از یکشنبه 1398/1/11 خبر داد و گفت: این موج نیمه غربی، دامنه های البرز و شمال شرق را پوشش می دهد، اما شدت آن نسبت سامانه فعلی کمتر خواهد بود.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه تمام جاده های کشور به  جز محورهای استان سیستان و بلوچستان، از امروز تا دوشنبه درگیر باران و برف می‌شوند، گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود موج جدید بارشی به کشور، روزهای 11 و 12 فروردین روزهای مناسبی برای سفر به‌ ویژه به ‌سمت استانهای جنوبی، غربی و جنوب غربی نیست.
یکشنبه  98/01/11: جنوب و غرب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و بتدریج از اواخر وقت  شمال بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و غرب فارس، بارش باران از بعد از ظهر توام با رگبار و رعد وبرق و سیلابی شدن مسیلها و اواخر وقت با طغیان رودخانه ها.  
در زنجان، جنوب و غرب همدان  و جنوب آذربایجان شرقی  بارش باران، گاهی با رگبار ورعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها.
دوشنبه 98/01/12: رگبار باران  با رعد و برق، برخی نقاط بارش تگرگ و وزش باد شدید و سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان فارس، جنوب و شمال غرب اصفهان، نیمه شمالی بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس. در استانهای مرکزی،  جنوب و شرق آذربایجان شرقی، زنجان، همدان  و طی بعد از ظهر و شب  دامنه های البرز در استانهای تهران، البرز، قزوین  و سمنان بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و  وزش باد شدید که پیامد آن آبگرفتگی معابر با احتمال سیلابی شدن مسیلها پیش بینی می شود.
بهتر است در این مسیرها از سفر های غیر ضروری اجتناب کنید.