هر ساله نزدیک عید که میشه حال و هوای شهر عوض میشه. همه مردم دنبال تموم کردن کارهای باقی مانده از سال قبل و تلاش برای شروع سال جدید به بهترین شکل هستن. وسط این شلوغی ها خیلی از مردم قصد سفر در ایام نوروز رو دارن و میخوان از این فرصت تعطیلات چند روزه استفاده کنن و به سفر برن. در ایام نوروز معمولا چند تا از شهرهای ایران هستن که خیلی شلوغ میشن و سیل عظیمی از مردم به خاطر زیبایی این شهرها در بهار راهی این مناطق میشن. از جمله شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و قشم.
در این مقاله قصد داریم سفر کوتاهی به اصفهان داشته باشیم و شما رو برای سفر به این شهر زیبا دعوت کنیم.
امسال نوروز حال و هوای اصفهان با سایر وقتها متفاوته. چند سالیه که زنده رود اصفهان خشک شده و فقط در ایام خاصی از سال که معمولا زمستان و یا پاییز میشه آب در رودخانه جریان داره. این موضوع باعث میشد که مسافران نوروزی عازم اصفهان در عید زاینده رود رو خشک ببینن و این برای همه دردناک و تاسف آور بود. خوشبختانه امسال شرایط فرق داره و پس از چند سال قراره در ایام نوروز آب در بستر رودخانه زاینده رود جاری باشه و زاینده رود اصفهان زنده بشه. زاینده رود از 29 اسفند باز میشه و تا 20 خرداد در جریان است.
مسافران عزیزی که میخوان در ایام عید نوروز به اصفهان بیان میتونن ساعت ها کنار زاینده رود قدم بزنن و از پل های قدیمی و تاریخی این شهر دیدن کنن. بعد از دیدن زاینده رود و پل های اطراف رودخانه  نوبت به میدان نقش جهان اصفهان میرسه. این میدان که جز قدیمی ترین و باشکوه ترین میدان های دنیاس با زیبایی ها و دیدنی های بی نظیرش توجه همه گردشگران رو به خودش جلب کرده.
در میدان امام حتما از مسجد امام و عالی قاپو دیدن کنین. برای نهار در اصفهان بریون سنتی اصفهان رو فراموش نکنین. در اطراف و داخل خود میدان رستوران های سنتی و تاریخی بسیاری وجود داره که با غذاهای سنتی اصفهان از مسافران پذیرایی میکنه. در ادامه بازدید از میدان نقش جهان نوبت به بازدید از چهل ستون میرسه که درنزدیکی میدان قرار داره و میتونین از میدان پیاده به اونجا برین.
اگه قصد بازدید دیدنی های بیشتری دراصفهان رو دارین از منار جنبان اصفهان هم دیدن کنین. این منار در ساعت خاصی از روز تکان داده میشه پس قبل از رفتن به اونجا پرس و جو کنین تا در زمان مناسب برسین و بتونین حرکت مناره ها رو ببینین.
اصفهان علاوه بر جاذبه های بی نظیر تاریخی دارای مناظر طبیعی فوق العادیه برای دیدن یکی از این منظره ها سری به کوه صفه اصفهان بزنین تا شهر اصفهان را در نمایی بی نظیر ببینین. در کوه صفه مناطق تفریحی بسیاری احداث شده که شما میتونین ساعت ها اونجا زمان بذاین و لذت ببرین.

خرید بلیط اتوبوس اصفهان

هر چه از زیبایی ها و دیدنی های نصف جهان براتون بگیم بازم کمه بهتره از این فرصت تعطیلات چند روزه بهره ببرین و سفری چند روزه به اصفهان داشته باشین. لازم نیست نگرانی بابت خرید بلیط داشته باشین. ما در سایت پایانه ها از همه شهر ها برای اصفهان بلیط اتوبوس داریم که میتونین فقط با مراجعه به سایت و انتخاب تاریخ، بلیط اتوبوس خودتون رو از این سایت بخرین. در بعضی از مسیرها تخفیفات خوبی هم برای شما داریم. برای خرید بلیط برگشت هم میتونین داخل سایت اقدام کنین و بلیط رفت و برگشت سفر نوروزی خودتون رو بخرین.
پایانه ها سفر خوبی رو براتون آرزومند است.