با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس اراک به تهران را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت اراک به تهران 289 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 3 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که میتوان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیر اراک به تهران با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است. 

لیست قیمت بلیط اتوبوس اراک به تهران

جاذبه های طبیعی در مسیر اراک به تهران با اتوبوس

هنگام سفر از اراک به تهران شما از قم عبور میکنید و میتوانید در راه جاذبه های زیبا و دیدنی بسیاری را ببینید و از دیدن آن ها لذت ببرید. در ادامه به معرفی بعضی از این مناطق می پردازیم.

آرامگاه پیر مرادآباد

بقعه پیر مرادآباد در بخش مرکزی شهرستان اراک، روستای مرادآباد در 14 کیلومتری شمال شرقی شهر اراک و ۴ کیلومتری شمال شرقی مشهد میقان در کشور ایران قرار دارد. این بقعه در قرن 5 و 6 هجری به دستور شاهپور ذوالکتاف ساخته شده است. علت ساخت آن را چنین میگویند که  شاپور دوم که برای نبرد با دشمن از منطقه فراهان می‌گذشته است، با پیرمردی برخورد می‌کند. پیرمرد پیشگویی می‌کند که شاه در جنگ پیروز میشود. از قضا شاپور پیروز شد و در هنگام بازگشت نزد پیرمرد رفت ولی او مرده بود؛ بنابراین دستور داد تا بقعه‌ای مرتفع به یاد و گرامی‌داشت پیرمراد در آن مکان بسازند.

اطلاعات تکمیلی بلیط اتوبوس اراک به تهران - پیر مراد آباد
 

موزه و حمام چهارفصل اراک، گنجینه ای از هنر کاشیکاری ایرانی

حمام چهار فصل یکی از آثار باستانی شهر اراک و مربوط به دوره ی قاجار است. این حمام به جهت تزئینات خاص خود یکی از زیباترین آثار معماری و کاشی کاری ایران در قرن های اخیر است. بخش عمده ی تزئینات در این حمام را کاشی های هفت رنگ، کاشی معرق و کاشی معقلی تشکیل میدهد که بسیار زیبا و هنرمندانه اجرا شده است. این نقش ها شامل پیچک و گل و بوته و غنچه است و همراه با نقش هایی از تصاویر سربازارنی با پوشاک  دوره قاجار.

اطلاعات تکمیلی بلیط اتوبوس اراک به تهران - حمام چهار فصل

بازار و کاروانسرای شمس‌السلطنه

قدمت این بنا به دوره قاجار میرسد. بازار و کاروانسرای شمس‌السلطنه توسط فردی به نام محمد نراقی ساخته شده است. این مجموعه شامل راسته بازار، تاجرسرا و کاروانسرا است.

بلیط اتوبوس برگشت از تهران به اراک

وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس تهران به اراک می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های تهران به اراک


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس اراک به تهران و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.