اگر در طول سفر بیمار بشین میتونه لذت سفر رو از شما بگیره و به همین دلیل باید از خوردن بعضی خوراکی ها دوری کنین. از لحظه ای که شما قدم به  فرودگاه، راه آهن و یا ترمینال مسافربری میذارین در معرض خطراتی از جمله عفونت ها و بیماری ها قرار میگیرین. مریض شدن در سفر میتونه شما رو دچار مشکل کنه و مانع از تفریح و لذت شما از سفر بشه.
شما میتونین با رعایت نکات و دوری از خوردن غذاهایی که در ادامه براتون میگیم سفر خوبی رو تجربه کنین.

در سفر سالاد و سبزیجات خام نخورین

محصولات خام خصوصا مواردی که در سالاد وجود داره ممکنه حاوی موارد آلوده کننده باشه. با این حال توصیه میشه از میوه و سبزیجاتی که پوست اونا کنده میشه مانند موز یا انبه و ... استفاده کنین. سبزیجات دارای برگ سبز اگه به درستی شسته نشه حاوی باکتری های بیماری زا هستن. این باکتری ها میتونن به دلیل استفاده از آفت کش ها، مزارع غیر بهداشتی یا حتی شستن اونا با آب آلوده در این سبزیجات بروز و به سادگی مشکل شما رو بدتر کنن.
سالاد و سبزیجات خام

در سفر لبنیات غیر پاستوریزه مصرف نکنین

بررسی شده است که مصرف محصولات لبنی غیر پاستوریزه نسبت به محصولات مشابه 150 بار بیشتر منجر به بیماری میشن. لازم به ذکره خطر بیماری در شیر و پنیر های نرم بیشتره. بهتره در هنگام سفر از خوردنشون پرهیز کنیم.

نوشیدنی های گازدار

کافئین و قند الگوهای خواب شما رو به هم خواهند ریخت و به همین خاطر خوابی که در طول پرواز نیاز دارین رو از دست خواهید داد. از آبمیوه بدون گاز استفاده کنین یا اگه حتما بر حباب دار بودن نوشیدنی اصرار دارین به سراغ آب گازدار و یا سودا برین.

نوشیدنی های گازدار

خوراکی های شیرین ممنوع

به طور کلی هیچ کس نباید مقدار زیادی کیک و یا شیرینی بخوره، ولی خودداری از مصرف شیرینی در حین پرواز خیلی بیشتر هم باید رعایت بشه و علت آن اینه که سطح قند خونتون بالا میره و باعث میشه که احساس گرسنگی و کسل بودن به شما دست دهد.

خوراکی های شیرین
بهتره در هنگام سفر حواستون به نکات بالا باشه تا سفری بدون مشکل و مریضی رو پشت سر بگذارین.