مراسم سوگواری اربعین حسینی، قرن هاست که به طور عمده، در کشورها و مناطق شیعه نشین در اشکال گوناگون فرهنگی برگزار می شود. شیعیان به سبب مصایب وارده بر امام حسین (ع) و یاران ایشان و نیز اینکه چهلمین روز پس از شهادت امام حسین (ع) از روزهای زیارتی مخصوص آن امام است، به زیارت ایشان می پردازند و بایدهای اعتقادی خود را به انجام می رسانند.

بی شک برای آماده شدن برای این سفر زیارتی و معنوی باید آگاهی های لازم را داشته باشید. برخی از زائران با ثبت نام در تورهای زیارتی یا با وسیله شخصی و یا با تهیه بلیط اتوبوس، آماده سفر می شوند. باید بدانید که سفر زیارتی کربلا در ایام اربعین، با وسیله شخصی چالش ها و مشکلات فراوانی به همراه دارد. در ادامه، به لیستی از دانستنی های این سفر زیارتی اشاره خواهیم کرد.

خرید بلیط اتوبوس اربعین

وب سایت پایانه ها، با فروش بلیط اتوبوس به مرزهای مجاز و همچنین ارائه خدمات اتوبوس دربستی به کربلا، به شما مسافران گرامی پیشنهاد می کند که هم اکنون اقدام به اجاره اتوبوس یا خرید بلیط اتوبوس نمایید. در سایت پایانه ها، اتوبوس های زیادی به مرزهای مهران، شلمچه و چزابه موجود است و فقط کافیست شما با انتخاب مبدا مورد نظرتان، لیستی از این اتوبوس ها را مشاهده و انتخاب کنید.

این لیست تکمیل می شود.

اگر مایل به اجاره اتوبوس هستید، می توانید درخواست اتوبوس دربستی ارسال کنید تا کارشناسان پایانه ها، جهت هماهنگی های لازم در کمترین زمان با شما تماس بگیرند. در درخواست خود می توانید نوع اتوبوس، تعداد نفرات و حتی نوع خدمات (فقط رفت، رفت و برگشت، رفت و برگشت و در اختیار کامل)  را نیز انتخاب کنید.

وب سایت پایانه ها، با همکاری کلیه تعاونی های مسافربری معتبر کشور و با در اختیار داشتن اتوبوس های مدرن VIP آماده خدمت رسانی به شما زائرین گرامی می باشد.

لطفا و حتما در نظر داشته باشید که برای خروج از کشور باید به مرز مجاز مربوط به استان خود مراجعه کنید. در اربعین سال 96 تقسیم بندی مرزها برای استان ها طبق عکس اینفوگرافی زیر بود. باید هم اکنون منتظر بمانید تا سازمان حمل و نقل جاده ای کشور مرزهای مجاز برای استان های کشور در سال 97 را اعلام کند.

بلیط اربعین

برای داشتن یک سفر زیارتی و معنوی ایده آل، به نکات زیر دقت فرمایید.

  1. تهیه روادید عراق
  2. تهیه بلیط اتوبوس یا اجاره اتوبوس حداقل 7 روز قبل از سفر از سایت پایانه ها
  3. به همراه داشتن مدارک شناسایی و مراقبت از آنها
  4. به همراه داشتن وسایل شخصی نظیر شارژر موبایل، بطری آب،خشکبار و ...
  5. به همراه داشتن داروهایی نظیر قرص سرماخوردگی، چسب زخم، کرم تاول و عرق سوز و ...
  6. در صورت داشتن بیماری خاصی حتما داروها و نسخه های پزشکی خود را بهمراه داشته باشید.
  7. ساعت خود را با ساعت محلی عراق تنظیم کنید.
  8. تهیه لباس مناسب با آب و هوای کشور عراق
  9. نصب کردن اپ های مخصوص ایام محرم و سفر بر روی تلفن هوشمند
  10. نصب کردن اپ های مسیریابی آنلاین بر روی تلفن هوشمند

 

سایت پایانه ها، سفر خوبی را برای شما آرزومند است.

التماس دعا