وقتی به یه سفر خانوادگی میرید دوس دارین به تمام اعضای خانواده خوش بگذره. اصولا در سفر ها بچه ها دچار کمی بی حوصلگی و کسلی میشن و دلیلش نشستن طولانی مدت بدون انجام هیچ فعالیت سرگرم کننده در داخل ماشین یا قطار و ... است. والدینی که به تمام جنبه های سفر با کودکان و نوجوانان اهمیت میدن میتونن با روش های ساده اما تاثیر گذار سرگرمی کودک در سفر رو فراهم کنن.

لحظات زیبا و شادی آفرین با موسیقی

از میان تمام فعالیت ها و سرگرمی ها، موسیقی مورد پسند اکثر افراده. کودکان در هر رده سنس که باشن موسیقی همیشه لحظات زیبا و شادی آفرینی رو در داخل اتوموبیل برای اونا فراهم میکنه. گوش دادن به نوار کاست، آوازخوانی، نواختن آلات موسیقی کوچک مثل سازدهنی و دست زدن. اینطوری تا چشم هم بذارین میبینین که حدود 50 کیلومتر مسافت رو گذروندین.
وقتی شما با فرزندانتون عازم سفر میشین در هنگام حرکت میتونین نه تنها رانندگی کنین بلکه همراه اونا سرود دسته جمعی بخونین. یادتون باشه که هیچ چیزی نمیتونه به اندازه آوازهای دسته جمعی حواس بچه ها رو پرت کنه.
کتاب هایی که همراه نوارهای کاست هستن هم به اندازه سرود دسته جمعی مورد توجه و پسند کودکان در هر رده سنی بوده و در اکثر کتابخانه های عمومی در دسترس هستن.

کتاب های داستان

اگرچه کتاب خوندن در داخل اتوموبیل گاهی دشوارتر از مواقع دیگر است. اما با این حال روشی عالی برای سرگرم کردن کودکان به حساب میاد. میتونین به کودکان بزرگتر کتاب هایی را که حاوی شخصیت های مهم کارتونی هستن پیشنهاد کنین و در مورد بچه های خیلی کوچیک کتاب های بزرگ مصور و کارتونی موجب شادی آنان خواهد شد.

اسباب بازی های دلخواه

قبل ا زحرکت اجازه بدین بچه ها اسباب بازی ها یا بازی های دلخواه خودشون رو انتخاب کنن وهمراه بیارن. اسباب بازی های انتخاب شده باید کوچک و جمع و جور باشن و از اجزا و تکه های متعدد و ریز تشکیل نشده باشن چون ممکنه بیفته و یا گم بشه.
اسباب بازی ها رو در کنار همدیگه در یک کیف بگذارین و مسئولیت نگهداری اون رو به کودک بسپارین. تخته صاف و گوچیکی همراه داشته باشین تا کودک بتونه روی سطحی سفت، بازی، نقاشی یا رنگ آمیزی کنه. در ضمن کاغذ، مداد و ماژیک رو فراموش نکنین. به اندازه کافی از هرکدوم به همراه داشته باشین. میتونین به کمک یه بازی ویدئویی کوچک که قابل حمل باشه ساعت ها کودکانی رو که کمی بزرگتر هستن سرگرم کنین و خوشبختانه میشه صدارو کم کرد.
راه های سرگرم شدن کودک در سفر

اینا نمونه ای از راه های سرگرم کردن کودک در سفر بود که به اونا اشاره کردیم. اگه قصد سفر اتوبوسی با کودکتان را دارین مقاله  رو در سایت پایانه ها مطالعه کنین.