یاسوج در دامنه های دنای شرقی قرار گرفته و به واسطه این زیباییها و آب و هوای مطبوعش هر ساله درفصل بهار و تابستان پذیرای گردشگران و علاقه مندان زیادی است. دورتا دور این شهر رو رودهای خروشان و کوه های سر به فلک کشیده فرا گرفته است به طوری که برخی این منطقه رو شمال جنوب مینامند.
آبشار یاسوج
در ادامه مطلب با دیدنی های این منطقه بیشتر آشنا بشین:

دریاچه سد شاه قاسم

این دریاچه زیبا در 5 کیلومتری جنوب شهر یاسوج قرار داره. امام زادگانی چون شاه قاسم، شاه مختار، شاه عبدالله و ... در اطراف این شهر از زائران پذیرایی میکنن.

آبشار تنگ مرادی

این آبشار در فاصله 55 کیلومتری از شهر یاسوج واقع شده و دارای 15 آبشار است.

شما میتونین بلیط اتوبوس یاسوج از مبدا مورد نظرتون رو در سایت پایانه ها بخرین.

سی سخت شهر سی پهلوان

سی سخت بر دامن کوه سپید دنا قرار گرفته است. شهری در 35 کیلومتری شمال غربی یاسوج که نامش برگرفته از نام سی پهلوان نامی کی خسرو کیانی و کشته شدن آنها در محلی به نام گردنه بیژن در دل قله های دناست.

دریاچه کوه گل

این دریاچه زیبا در شمال بویر احمد و در شمال شرقی شهر سی سخت قرار گرفته که خود جز شهر های توریستی محسوب میشه. با پشت سر گذاشتن گردنه بیژن به تپه های کوه گل میرسین، منطقه ای زیبا که این دریاچه رو در درون خودش جا داده. توجه گردشگران و توریستها به منطقه کوه گل باعث شده میراث فرهنگی در سالهای اخیر برای راحتی مسافران شرایط مناسبی رو فراهم بیاره تا بتونن از سفرشون لذت ببرن. بهتون پیشنهاد میکنیم که در اردیبهشت ماه به این منطقه سفر کنین تا زیبایی های شگفت انگیز آن رو به طور کامل ببینین.
کوه گل

تنگ گنجه ای

​ این مکان تفریحی در 10 کیلومتری شمال غربی یاسوج قرار گرفته، منطقه ای خوش آب وهوا با رودخانه ای زلال و پوشیده ازجنگل که در دل کوه های دنا می جوشد. 

پارک جنگلی یاسوج

این پارک جنگلی دارای 80 هکتار وسعت است و بزرگترین پارک جنگلی در جنوب کشور است. این پارک پوشیده از درختان بلوط، بادام کوهی، ارزن، کیکم و بنه است.

تنگ مهریان

رودخانه مهریان از وسط این تنگه میگذره و در شمال یاسوج قرار داره. برخی از پژوهشگران تاریخ باستان معتقدن آریوبرزن سردار ایرانی در این مکان راه را بر لشکر اسکندر مقدونی بسته.

پیست اسکی کاکان یاسوج

این پیست دارای ارتفاع حدود دو متر در 15 کیلومتری شمال شهر یاسوج قرار داره. این پیست مکانی دل انگیز برای ورزش های زمستانیه.