خانه های این روستا همه از خشت ساخته شده و پنجره ها و در های تمام خونه ها رو به طبیعتی سبز و همچنین امام زاده (آقا سید) باز میشه. بیشتر خونه های سر آقا سید بدون پنجره هستن و تنها راه نفوذ به خونه ها در هاشونه.
روستای سر آقا سید روستایی با معماری کوهپایه ای و پلکانی است که به ماسوله زاگرس شهرت داره. اما با وجود حفظ اصالت، نامش در بین روستاهای ایران کمتر شنیده شده. این روستا در منطقه زیبای چهار محال بختیاری قرار گرفته. استان چهار محال بختیاری تا پیش از سال 1352 هجری خورشیدی همراه با یزد زیر مجموعه استان اصفهان بود و سپس فرمانداری بختیاری مستقل شد.
چهار محال در ناحیه کوهستانی قرار گرفته و حدود یک میلیون جمعیت دارد. در این منطقه کوه های مرتفع و برف گرفته، طبیعت زیبا، جنگل های طبیعی بلوط، مراتع و سرزمین گنج های پنهان، سرزمین آب و آئینه و آفتاب، هند کوچک و سوئیس ایران رو به خودش اختصاص داده.
روستای سر آقا سید
این استان زیبا منطقه ای کوهستانی است که قسمت عمده ای از وسعت آن رو کوه ها و تپه ها در بر گرفتن. از دیدنی های جالب توجه استان چهار محال بختیاری کوچ ایل بختیاری است. آنها هر ساله از اواخر اردیبهشت ماه از پنج مسیر مختلف همراه با مبارزه ای خستگی ناپذیر با سختی های طبیعت، ضمن عبور از رودخانه ها، دره ها و پشت سر گذاشتن بلندی های زردکوه در مناطق معینی از دامنه های زاگرس پراکنده میشن و نزدیک سه ماه در این منطقه میمونن. موسیقی و شهر در ایل بختیاری پیوند جاودانه ای با زندگی ایلی یافته. هر طایفه و تیره نوازندگان محلی ویژه ای داره که به اونا توشمال میگن. توشمال ها دارای طایفه و محل زندگی جداگانه ای هستن. اونا مردمی عاشق پیشه و شاعر مسلک هستن که بیشتر وقتشون رو صرف ساختن ابیات، لطیفه ها و ضرب المثل ها میکنن.
این استان علاوه بر روستای زیبای آقا سید دیدنی ها و جاذبه های گردشگری بسیاری داره که به مرور به معرفی اونا میپردازیم.

در این هوای گرم تابستونی سفر به استان هایی که از نظر آب و هوایی خنک هستن خیلی لذت بخشه. چهار محال بختیاری از جمله استانهایی است که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار در این ایام مورد توجه مسافران قرار میگیره. شما میتونین بلیط اتوبوس خودتون به این استان رو در سایت پایانه ها جستجو و خرید کنین.