آسیاب خرابه در 27 کیلومتری هادی شهر و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در 5 کیلومتری روستای مینجان آباد، در حاشیه رود ارس قرار گرفته. مردم سال ها پیش از این آسیاب استفاده می کردند اما الان قسمت های  وسیعی از اون تخریب شده و کاربردی نداره و به همین دلیل  خرابه نامیده شده.  آسیاب خرابه محلی خوب برای یک گردش خونوادگی و دوستانه اس. در نزدیک آبشار آسیاب آبی وجود داره که دارای 10 متر ارتفاع و محوطه 200 متر مربعی است. نام این آبشار در زبان ترکی آذربایجانی خراب دیبرمان است. با وجود اینکه هوای جلفا گرم است این آبشار محیطی خنک بوجود آورده و بهترین زمان برای سفر بهار و تابستان است.

آسیاب خرابه جلفا
برای رسیدن به این آسیاب باید از تبریز به سمت خروجی مرند حرکت کنین و بعد از اینکه به کاروانسرای عباسی رسیدین راهتون رو به سمت جلفا ادامه بدین. 135 کیلومتر که ادامه دادین به ورودی جلفا میرسین. بعد ازون از شرق جلفا خارج بشین و به سوی شهر علمدار برین. بعد از طی کردن 25 کیلومتر در موازات رود ارس تابلوی آسیاب خرابه رو میبینین.
شما میتونین با وسایل نقلیه عمومی به این مکان برین برای اینکار کافیه بلیط اتوبوس تبریز رو بخرین و خودتون رو به این شهر برسونین. از اونجا به بعد رو میتونین با تاکسی و یا قطارهایی که همیشه اونجا هستن به سمت جلفا برین.

شما میتونین بلیط اتوبوس تبریز رو در سایت پایانه ها  خرید کنین.

اگه میخواین که طبیعت سرسبز اونجا رو ببینین باید قسمتی از راه رو پیاده طی کنین تا به پایین ترین نقطه ی محوطه ی آبشار برسین. نگران محل اقامت خودتون نباشین. در جلفا مراکز اقامتی زیادی وجود داره که میتونین ازشون استفاده کنین. اگه به خوابیدن در  طبیعت علاقه دارین میتونین در چادر بمونین. میتونین هم در تبریز اقامت کنین و یه سفر صبح تا شب به آبشار داشته باشین.

آسیاب خرابه جلفا
اگه قصد بازدید از این آبشار را دارین دست کم یک دست لباس اضافه همراه داشته باشین. غذا و خوراکی های خودتون رو همراه ببرین وگرنه مجبورین کلی گرسنه بمونین تا به شهر های اطراف برسین.