با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس تهران به مشهد را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید. می خواهیم در این مطلب، اطلاعات تکمیلی این سفر را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسافت تهران به مشهد 880 کیلومتر است و شما با اتوبوس حدود 13 ساعت در سفر هستید.

از مهمترین اطلاعاتی که میتوان به آن اشاره کرد قیمت بلیط اتوبوس و تخفیف های متنوع مسیرتهران به مشهد با اتوبوس می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و تخفیف ها روی لینک زیر کلیک کنید. در لینک زیر ساعات دقیق حرکت اتوبوس ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده موجود است.

لیست قیمت بلیط اتوبوس از تهران به مشهد

جاذبه های طبیعی در مسیر تهران به مشهد با اتوبوس

هنگام سفر از تهران به سمت مشهد شما از سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشابور میگذرید. در مسیر تهران به مشهد جاذبه های دیدنی زیادی وجود داره از جمله:

  • دروازه ارگ سمنان

دروازه ارگ سمنان در شهر سمنان  در تقاطع‌ خیابان‌ آیت‌الله‌ طالقانی و شیخ‌ فضل‌الله‌ نوری قرار دارد. این بنا تنها باقی مانده ارگ سمنان است. ارگ سمنان در زمان بهمن میرزای بهاء الدوله فرزند فتحعلی شاه قاجار ساخته شده است. ساختمان این ارگ بنا بر نوشته روی آن در زمان سلطنت ناصر الدین شاه قاجار و حکمرانی انوشیروان میرزا تکمیل شده است. یکی از شاهکارهای این بنای تاریخی سر در جالبی است که در آن تصویر تاریخی نبرد رستم و دیو سپید بر روی کاشی های هفت رنگ نقش شده است. این دروازه به عنوان نماد سمنان شناخته میشود و برای مردم سمنان اهمیت بسیار زیادی دارد و مایه افتخار آنهاست. این بنا را یادگاری از دوره قاجار میدانند. امروزه از تمامی شکوه سمنان تنها دروازه شمالی آن باقی مانده، با این وجود سالانه مسافران بسیاری به این شهر سفر میکنن و از این بنا دیدن میکنن.

اطلاعات تکمیلی بلیط اتوبوس تهران به مشهد- دروازه ارگ سمنان

  • عمارت چشمه علی دامغان

چشمه علی در 35 کیلومتری شمال دامغان قرار دارد. در گذشته به دلیل وجود چندین مجرای آب در این باغ به آن عالی بولاغ یا هزار چشمه میگفتند. یکی از مهمترین تفریحگاه های شهر دامغان چشمه علی است. قدمت آن به روزگار صفویان می رسد ودر گذشته این فضا برای تفریح شاهان قاجار بوده است. در گذشته مجموعه چشمه علی دارای گرمابه و مسجد بوده است که در حال حاضر از بین رفته است.

اطلاعات تکمیلی بلیط اتوبوس تهران به مشهد- عمارت چشمه علی دامغان

  • آرامگاه شیخ الحسن خرقانی

آرامگاه شیخ الحسن خرقانی در 24 کیلومتری شاهرود قرار دارد. این آرامگاه مربوط به سده پنجم هجری قمری در تپه ای در شمال روستای قلعه نوخرقان قرار دارد. روی قبر شیخ یک سنگ مرمر گذاشته شده است که اشعاری بر روی آن حک شده است. آرامگاه شیخ ابوالحسن به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

اطلاعات تکمیلی بلیط اتوبوس تهران به مشهد- آرامگاه شیخ الحسن خرقانی

بلیط اتوبوس برگشت از مشهد به تهران

وب سایت جامع پایانه ها بلیط برگشت سفر شما را نیز فراهم کرده است. برای دریافت ساعات حرکت، قیمت، تخفیف ها و شرکت های مسافربری ارائه دهنده خدمات بلیط اتوبوس مشهد به تهران می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و
ساعت حرکت اتوبوس های مشهد به تهران


با سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس پایانه ها، می توانید بلیط اتوبوس تهران به مشهد و برگشت آن را تنها با چند کلیک ساده و با بهترین قیمت خرید کنید.