در ادامه با ما همراه بشین تا با هم سفری به قشم داشته باشیم.

بلیط اتوبوس قشم

غارهای شگفت انگیز

میدان امام قلی خان میدانی است که مجسمه سردار رشیدی در آن نصب شده. این مجسمه که توسط استاد ابوالحسن صدیقی در سال 1370 ساخته شده، رشادت ها و خدمات این بزرگ مرد تاریخ ایران را در اذهان زنده نگه داشته.

امامقلی خان فرزند الله وردیخان و حاکم ولایت فارس بود، او و پدرش در زمان زمامداری خود کارهای بسیاری انجام دادن و علاوه بر استرداد بسیاری از مناطق ایران زمین از چنگ اعراب، به ساخت و سازهای مهمی نیز پرداختن.

مهمترین آثار به جا مانده از آنها <پل الله وردی خان> یا همان سی و سه پل معروف اصفهانه و چندین مدرسه در شیراز و پل خان مرودشت و ... .

امامقلی خان به دلیل خدمات ارزنده و محبوبیت فراوانش در میان مردم، مورد سوءظن شاه صفی (جانشین شاه عباس) واقع شد و سرانجام به دستور شاه سر او و همه پسرانش از بدن جدا شد تا مبادا از او جانشینی بمونه. در پانزده کیلومتری جنوب قشم یک زیارتگاه چشممان را می گیره این زیارتگاه همان زیارتگاه شاه شهیده که بر فراز صخره ای واقع شده.

در امتداد صخره ای که این زیارتگاه در آن قرار داره کوهیست که یکی از دیدنی ترین جاذبه های جزیره، مجموعه غارهای خربس(خوربس یا خوربیز) را در خود جای داده. غارهایی که یکی از شگفتی های تاریخی و طبیعی جزیره هستن.

این غارها امروز یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی جزیره اند و سالانه پذیرای عده زیادی بازدید کننده هستن.

بلیط اتوبوس قشم

 

دره ستارگان

دره ستاره ها یکی از جاذبه های جزیره است که میگن شب ها این دره تحت سیطره اجنه و ارواح سرگردانه. با قدم به این دره حس میکنین که قدم در سیاره ای دیگه گذاشتین سیاره ای سراسر شگفتی.

بومیان محله به این دره استار کفته یا ستاره ی افتاده میگن و معتقدن میلیون ها سال قبل ستاره ای از آسمان در اینجا سقوط کرده و با اصابت آن به زمین، گل و لای از دل آن به اطراف پراکنده و پس از سرد و خشک شدن، این شهر جادویی پدید اومده. اما زمین شناسان میگن این احجام، هنر باد و طوفان و باران های موسمی اند و در طول میلیون ها سال شکل گرفتن وهیچ ستاره ای از آسمان فرود نیامده.

برای خرید بلیط اتوبوس از مبدا قشم به سایت پایانه ها سر بزنین.

بلیط اتوبوس قشم

دولفین ها

دیدن دولفین ها در خلیج فارس یکی از جذاب ترین قسمت های سفر به قشمه. دلفین هایی که سر از آب در میارن وبازی میکنن. این منظره به حدی لذت بخشه که دلت نمیخواد تموم بشه. بعد از اون نوبت به تماشای ماهی های آکواریومی میرسه. آکواریوم طبیعی جزیره هنگام آنقدر شفاف و زلاله که کف دریا و لای مرجان ها ماهی های رنگی را میشه به راحتی ببینی. جنگل های حرا مکانیه که در آنجا حواصیل ها و لک لک ها در لابه لای درختان شور پسند حرا توجه مسافران را به خود جلب میکنن. بازارهای محلی صنایع دستی، صدف ها و مرجان های دریایی و زنان قشمی که هنر نقش بندی با حنا بر دستان مسافران می زنن.

بلیط اتوبوس قشم

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه در غرب جزیره قرار داره. برای رسیدن به ورودی تنگه پانزده دقیقه ای پیاده روی هست اما مناظر اطراف به حدی زیباست که متوجه گذر زمان نمیشین. صخره هایی مملو از شیار و حفره ها و خطوط فرسایشی موازی که هر کدام تصویری خاص را به نمایش گذاشتن. نمونه تنگه چاهکوه تنها در چند نقطه دنیا از جمله چین و آمریکا موجوده.

تنگه چاهکوه از دو دره عمود بر هم تشکیل شده دهانه ورودی دره ها در ابتدا عریضه ولی دیوار ها در انتها به هم نزدیک شده و حالتی شبیه V  بوجود میارن. بطوریکه هر چه به جلو پیش میریم معبر تنگ تر میشه تا جاییکه دیگه عبور از میان دالان ها غیر ممکن به نظر میرسه. این تنگه را از این جهت چاهکوه میگن که چندین چاه در دل اون واقع شده و این چاه ها قدمتی باستانی دارن.

بازارهای قشم

بازار سنتی درگهان در حال حاضر پر رونق ترین بازار جزیره قشمه که بیشتر روی فروش پوشاک تمرکز داره و به دلیل واردات مستقیم از تجار از مبدا کالاها ارزان تر از سایر مراکز خرید بوده و عمده فروشی و توزیع کالا هم در اینجا صورت میگیره. خیلی ها برای خرید به قشم سفر میکنن.

مجتمع های تجاری جدید درگهان با بازیافت ساحل درگهان و در جوار بازار قدیم این شهر در چند سال گذشته ایجاد شدن.

بازار مروارید، صدف درگهان، نگین، زمرد، مجتمع دو دلفین، مجتمع تجاری نور و اطلس از برجسته ترین مجتمع های تجاری این منطقه هستن.

بلیط اتوبوس قشم را در سایت پایانه ها همراه با تخفیف بخرین.

پایانه ها سرویس های متنوعی از شهرهای مختف  به قشم روانه میکند. شما میتونین با خرید بلیط اتوبوس VIP  قشم به این جزیره زیبا سفر کنین.